Jaunākā interjera tendence: Slavas gājienu uzsāk krāsainas flīžu šuves
Foto: Shutterstock

Slavas gājienu ārzemēs iemantojušas krāsainās flīžu šuves, kuras piedod īpašu akcentu un odziņu telpai. Kamēr Latvijā šī tendence vēl nav uzņēmusi apgriezienus, "Tava Māja" piedāvā aplūkot dažādas variācijas par krāsaino šuvju tēmu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" atzina dizainere-arhitekte Anda Ozoliņa, Latvijā krāsainās flīžu šuves interjerā nav tik izplatītas, jo latvieši tomēr ir skandināviski askētiskāki un izvēlas mierīgākus toņus flīzēm. "Ir, protams, atsevišķi izņēmumi, kur ir krāsains dizaina koncepts, ar krāsu spēlēm, rakstiem, vizuāliem akcentiem, tad ļoti noder, ka paletē ir arī krāsaini toņi," piebilst Ozoliņa.

Savukārt Latvijas Dizaineru savienības valdes locekle un māksliniece-dizainere Kristiana Kazarjana norāda, ka krāsaino šuvju aktualitāte Latvijā ir tikai gaumes un laika jautājums. Nav tā, ka flīžu krāsainās šuves ir kaut kas jauns, atzīst dizainere. Tās bijušas aktuālas jau pirms vismaz sešiem gadiem, kā arī ir manāmas dažādās dizaina izstādēs.

Lielākoties krāsainās flīžu šuves interjerā ir aktuālas konkrētos stila interjeros, vai šuves kombinējot ar neitrālāku toņu vai faktūras flīzēm.

Mēdz izšķirt divu veidu flīžu šuves – šuves un bezšuves. Šuvju variantā ir iespēja dizaina akcentu un ideju veidot ar krāsaina šuvotāja palīdzību. Kā skaidro Kazarjana, dekoratīvās šuves raksturo un pasvītro struktūru, tās mēdz būt arī raupjas vai dabīgas struktūras. Savukārt bezšuves ir maksimāli gludas. "Mazajās flīzēs krāsainās šuves ir kā stila papildinājums," piebilst māksliniece, "vai kā kontrasts, nianse, kas ir labi pieskaņota."

"Tava Māja" piedāvā ieskatu fotogrāfijās, kurās var smelties iedvesmu, lai arī savās mājās ienestu aktuālo ārzemju tendenci. Dažādajos dizainos ļoti gaumīgi krāsainās flīžu šuves izskatās ne tikai starp mazajām flīzēm, bet arī lielākām. Tāpat var variēt ar dažādiem krāsu toņiem, tādējādi radot rotaļīgu dizainu, kas paspilgtinās telpas interjeru.

Tags

Grīdas flīzes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form