No nepilnības uz izteiksmīgu interjeru – trīs piemēri pārvērtībām ar aksesuāriem
Foto: Leons Garbačausks (Leonas Garbačiauskas)

Gan jaunie namīpašnieki, gan īrnieki un pat cilvēki, kuri savā mājoklī dzīvo jau ilgāku laiku, bieži sastopas ar vienu un to pašu problēmu – mājīguma trūkumu. Un kā izdevīgi, bet efektīgi atsvaidzināt interjeru? Ja vēlies uzlabot interjeru mājās vai vienkārši esi gatavs pārmaiņām, nomaini aksesuārus, jo tos vienmēr pamana pirmos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai pamatotu šo apgalvojumu, Lietuvas populārā interjera dizainere un blogere Evelina Aleliūnienė ir radījusi trīs dzīvokļu interjerus, kuros ar dažādu aksesuāru un tekstilizstrādājumu palīdzību tika radītas trīs pavisam atšķirīgas gaisotnes. Visus fotogrāfijās redzamos dzīvokļus vieno mājīguma trūkums vai arī neizmantots potenciāls. Taču, liekot lietā dažādus aksesuārus, tekstilizstrādājumus, augus un mākslas darbus, šie interjeri atdzīvojas un kļūst omulīgāki.

Cilvēki bieži uztraucas, ka, algojot interjera dizaineri mājas interjera iekārtošanai, telpas pēc tam šķitīs svešas. Satraukumam nav pamata – kad konsultācijas, kā arī mēbeļu un telpas projektēšana būs galā, iekārtojumu varēs personalizēt ar pašu izvēlētām, nelielām detaļām. Sabojāt interjeru ar aksesuāriem ir daudz sarežģītāk nekā ar neveiksmīgu plānojumu.

Piemeklē aksesuārus pēc savas gaumes un savām vēlmēm. Pielāgo interjeru sev un piešķir tam autentiskumu. Dizainere uzskata, ka tieši trūkstošo aksesuāru piemeklēšanas process daudziem būs īpaši aizraujošs. Nomainot dažus sīkumus (piemēram, spilventiņus vai traukus), var pilnībā mainīt telpas gaisotni, lai pieskaņotu mājokļa interjeru jaunākajām tendencēm vai pat kādiem konkrētiem svētkiem. Smelies iedvesmu!

Pasteļtoņu atsvaidzināšana

Dzīvokļa interjers izskatās gaišs un viegls, tomēr tam trūkst pabeigtības sajūtas, sākotnējo interjeru raksturo dizainere. Lai to sasniegtu, tika izmantoti zilās krāsās elementi, kā arī zaļie toņi, kas telpai piešķir svaigumu. Aizstājot neitrāli pelēkos dienas aizkarus ar sulīgi ziliem nakts aizkariem, istaba ieguva jaunu raksturu un greznību.

Pēdējā laikā popularitāti ieguvis princips ''paklājs uz paklāja'', kas dizainā ievieš rotaļīgumu. Nedrīkst arī aizmirst par ēdamgaldu. Skaisti sakārtoti trauki izskatās estētiski un vienkāršas pusdienas padara par īpašu notikumu. Arī bez augiem šāds zili zaļš interjers nav iedomājams.

Tags

Dizains Dzīvoklis Interjera idejas Krāsas interjerā Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form