Senas mēbeles mūsdienīgā mājoklī. Limbažnieku pieredze
Foto: Anda Krauze

Jaunie Limbažu uzņēmēji Laila Bērziņa un Uldis Penka savu māju nav cēluši no pamatiem. Namiņš Kļavu ielā saņemts mantojumā no Lailas vectēva Pētera Bērziņa – jaunie saimnieki pārbūvēja mājas iekštelpas, bet nesteidza šķirties no senām lietām, raksta žurnāls "Mājas Viesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Māja celta pirms gadiem piecdesmit, ievērojot tā laika standartus, kopplatība – 174 kvadrātmetri. "Iekārtojot māju, mums nebija doma visu veco mest ārā. Kāda jēga pirkt jaunas skaidu mēbeles un ar tām nomainīt pamatīgās, no koka darinātās lietas!" teic Uldis. 


Mājas pirmajā stāvā virtuves daļu no dzīvojamās telpas atdala ķieģeļu siena. Virtuvē atstāts vecais skurstenis, kas savulaik mūrēts no pārdegušiem Tūjas ķieģeļiem, kas ir tik cieti kā krams.

Iebūvējamie virtuves skapīši un plaukti ir bez rokturiem, lai rosoties nenāktos iedzīvoties zilumos. Maltītes ģimene ietur pie Lailas vectēva apaļā galda. Ja to izvelk, vietas pietiek četrpadsmit cilvēkiem. Arī senatnīgie krēsli nāk no vectēva laikiem. Bet uz galda uzklāts vecmāmiņas tamborētais baltais galdauts.

Pirmajā stāvā atstāta vecā dēļu grīda, kur pamīšus izmantota priede un egle. Uldis stāsta, ka veco grīdas krāsu kasījuši nost, tad beicējuši baltus dēļus un pēcāk divreiz pārklājuši ar laku, kas gatavota uz ūdens bāzes. Tādējādi iegūta gaiša dēļu grīda, kur labi saskatāma koka tekstūra.

Lailai īpašs prieks par vannas istabu, jo tieši tādu, ar travertīna tehnikas apdari, viņa noskatījusi internetā.

Dzīvojamā istabā uzmanību piesaista šūpuļkrēsls, kas trosē piestiprināts pie griestiem. Laila stāsta, ka Uldis to viņai uzdāvinājis, kad piedzimis abu dēls Gustiņš.

Atpūtas krēslu dizains liecina par septiņdesmitajiem gadiem, bet, pārvelkot ar jaunu audumu, tie ieguvuši otru dzīvi. Šim audumam pieskaņoti arī aizkari un žalūzijas. Uldis stāsta, kā ar metāla cauruli, kurai uzasināts gals, iesitis aizkaros metāla riņķus.

Savulaik otrā stāva pažobele nebija izmantota, bet tagad tur iekārtots Ulda kabinets, jo viņš lielākoties strādā mājās, kā arī bērnistaba ar priecīgi zaļām mēbelēm un garderobes telpa. Piebūves daļā atrodas saimnieku guļamistaba. Tās vienai daļai izvēlēta tumši pelēka krāsa un tāda pati arī grīda. Uldis skaidro – pirmajā stāvā viss ir gaišos toņos krāsots, tāpēc otrajā varēja izvēlēties arī ko tumšāku.

Mājas apkurei izmanto briketes un malku, bet tuvākajā laikā tiks ierīkota automātiskā apkures sistēma un par kurināmo kalpos granulas.

Senas mēbeles mūsdienīgā mājoklī. Limbažnieku pieredze
Foto: Anda Krauze

  • Mājas piebūves arhitekts – Ronalds Golde
  • Virtuves un vannas istabas iebūvējamās mēbeles – SIA "Brams"
  • Kāpnes – SIA "Kāpnes.lv"
  • Bērnu istabas mēbeles – "IKEA"
  • Guļamistabas lampa – "4 ROOM"
  • Pītās lampas – "Pinumu pasaule"
  • Akmens masas vanna – "SPN"
  • Sienas krāsas – "Dekor Centrs"
  • Šūpuļkrēsls – "Alan Deko"

Tags

Ciemos
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form