Interjera odziņa: sešas radošas idejas malkas krāvumiem mājoklī
Foto: Shutterstock

Aukstajā un lietainajā laikā par omulību mājoklī gādā ne tikai sveces, bet arī krāsnis un kamīni. Pie tiem kaudzītē stāv nolikta malka, kas allaž ir pa ķērienam, lai mājā radītu siltumu. "Tava Māja" piedāvā dažādas radošas variācijas malkas krāvumiem, kas telpā var kalpot kā skaists dizaina elements.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kamēr vieni mājoklī malku nes ar speciāliem groziņiem, citi izvēlas izveidot stūrīti, kur tā ir salikta visu laiku. Iedvesmojoties no "Instagram" lietotājiem, piedāvājam radošas idejas malkas novietošanai telpās. Iespējams, ka kāda no tām kalpos par iedvesmu, lai arī savā mājā izveidotu acīm tīkamu stūrīti vai malkas novietni.

Tāpat ņem vērā skursteņslaucītāja sniegtos padomus – lietot apkurē malku, kas ir vismaz divus gadus žāvēta. Piemēram, slapjās malkas dēļ veidojas darva, kas aizaudzē apkures ierīces dūmkanālus, kā rezultātā pasliktinās velkme. Šeit vari izlasīt vēl pāris noderīgus skursteņslaucītāja padomus kurināmā izvēlei, kā arī ieteikumus dūmeņu tīrīšanai rudenī.

View this post on Instagram

A post shared by Lincoln Build Works (@lincolnbuildworks) on Aug 31, 2015 at 6:45pm PDT

Savdabīgu "odziņu" mājoklī iegūsi, ja malku novietosi netradicionāla dizaina turētājā. Tā dažādās ailes lieliski kalpo, lai nodalītu lielākās malkas pagales no mazākajām. Tāpat ir rasta vieta arī skaliem, kuri būs palīgs krāsns vai kamīna iekurināšanā.

View this post on Instagram

A post shared by Tinker Tom (@tinker_tom) on Dec 17, 2017 at 8:22am PST

Viena no klasikām – malkas novietošana garenos statīvos. Šāds statīvs mājoklī neaizņems daudz vietas, bet būs lielisks dizaina elements. Šādu statīvu var izgatavot arī uz ritentiņiem, lai vieglāk pārvietot krāvumu.

View this post on Instagram

A post shared by Jonathan Sebastian (@lunarlounge) on Mar 19, 2018 at 2:44pm PDT

Malkas turētāju var izveidot arī tādu, lai mazāk no tā kristu ārā gruži. Piemēram, tajā var ieklāt linu vai kāda cita auduma drānu.

View this post on Instagram

A post shared by Trickle Creek Retreat (@trickle_creek_retreat) on Mar 18, 2018 at 1:32am PDT

Kāpēc gan neizveidot turētāju, kas var vienlaikus kalpot kā galdiņš? Ļoti praktiski un dekoratīvi!

View this post on Instagram

A post shared by Lawood (@lawoodlv) on Jan 15, 2018 at 1:02am PST

Ja malku novietosi kastē uz riteņiem, arī šajā gadījumā nebūs jālauza galva par gružiem, kas izkrīt no kurināmā. Viss sakrāsies kastē. Malkas turētāju vari izveidot arī pats – būs nepieciešamas vien kastes, ritentiņi, kā arī krāsa, lai to nokrāsotu savam mājoklim vēlamā tonī.

View this post on Instagram

A post shared by Robert Passal Interiors (@robertpassal) on Dec 15, 2017 at 6:34am PST

Tags

Apkure Malkas apkure
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form