Nezūdoša klasika - ozolkoka mēbeles un to variācijas mūsdienās
Foto: Shutterstock

Mūsdienās ozolkoka mēbeles vairs nav tikai klasiskas, pamatīgas un smagnējas, kā daudzi cilvēki joprojām uzskata. Ozolkoka mēbeļu dizains mēdz būt pat ļoti atšķirīgs – piemēram, koka mēbeles var būt vizuāli "vieglas" - piemērotas mūsdienīgam interjeram, arī minimālisma stilam telpā. Tās var palīdzēt "atdzīvināt" interjeru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Starptautiskajās mēbeļu izstādēs var redzēt, ka koka mēbeļu dizainā aktuāls ir kļuvis 60-70 gadu stils. Tā raksturīgākā iezīme – mēbelēm ir dizainiski izstrādātas, salīdzinoši augstas "kājiņas", kas var būt dažādas - izliektas, smalkas, masīvākas u.c. Šāda stila ozolkoka mēbeles visbiežāk ir dabīgā vai gaišā koksnes tonī, bet atsevišķi elementi, piemēram, durtiņas var būt košā krāsā. Interjerā šādas mēbeles ienes savdabīgu dizaina akcentu, sava veida rokenrola noskaņu. Ļoti priecē tas, ka 60.-70. gadu stila ozolkoka mēbeles ir parādījušās arī Latvijā," stāsta mēbeļu veikala "Zunda" konsultante Dzintra Liseka.

Vēl viena mūsdienām raksturīga tendence - mēbeļu kolekcijās tiek iekļautas koka mēbeles, kas ir piemērotas dažādas funkcijas telpām - viesistabai, ēdamzonai, kabinetam, guļamistabai u.c. istabās. Vienā kolekcijā mēdz būt dažādu izmēru, krāsu toņu un variāciju mēbeles, piemēram, kumode var būt lielāka un mazāka izmēra, ar stikla vai koka durtiņām. Cilvēkam mājokļa iekārtošanu tas padara ērtāku – var izvēlēties no kolekcijas tieši tās mēbeles, kas nepieciešamas, kā arī izveidot telpās vienotu stilu.

Ozolkoka mēbelēs ir atspoguļoti šobrīd aktuālie krāsu toņi. Dominē koka mēbeles dabīgā ozolkoka tonī, tās arī ir iecienītākās, jo var viegli piemērot gandrīz jebkuram interjeram un krāsām tajā. Savu pieprasījumu nav zaudējušas arī koka mēbeles no baltināta ozolkoka, jo tās izskatās greznākas, telpā radot īpašu noskaņu.

Protams, pēc cilvēku pieprasījuma, mūsdienīgas ozolkoka mēbeles tiek izstrādātas ļoti funkcionālas. Piemēram, mūsdienīgam interjeram piemērotas ozolkoka mēbeles, kas ir arī transformējamas - samazināmas un izvelkamas, samazinot galdu no lielāka izmēra uz mazāku, tādā veidā pielāgojot mēbeles nepieciešamību apstākļiem.

"Zunda'' mēbeļu konsultante arī uzsver, ka ir pagājis laiks, kad ozolkoka mēbeles automātiski nozīmēja ekskluzīvu cenu. Mūsdienīgās kolekcijās ozolkoka mēbeles ir ļoti oriģinālas, pārdomātas un kvalitatīvas, vizuāli tās nav iespējams atšķirt no individuāli ražotajām mēbelēm, taču sērijveida ražošana, saprotams, izmaksā lētāk, tieši tāpēc šādas ozolkoka mēbeles cilvēkiem ir pieejamākas.

Tags

Mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form