Piecas kļūdas, kas tiek pieļautas caurstaigājamās istabas iekārtošanā
Foto: Publicitātes foto

Caurstaigājamā istaba mājoklī nereti ir īsta problēma, jo tajā reti kurš grib dzīvot, kā arī šādu telpu ir ļoti grūti iekārtot. "Tava Māja" par izplatītākajām kļūdām caurstaigājamas istabas iekārtošanā stāsta "Ikea" Interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Skapji, kuri sadala telpu

Kā atgādina dizainere, masīvas un nepārvietojamas mēbeles aizņem daudz vietas, kā arī liek istabai izskatīties pārpildītai un aizsedz dienasgaismu, tāpēc istabas sadalīšanai ieteicams izmantot radošākus risinājumus. Freija iesaka arī vēl citus risinājumus, lai varētu radīt privāto telpu caurstaigājamā istabā, kā arī sniedz padomus par atsevišķu telpas daļu nodalīšanu:

  • skapji telpas sadalīšanai var noderēt tikai tad, ja istaba ir liela un plaša, taču mazās telpās labāk izmantot aizkarus, ko var viegli un ātri atvērt vai aizvērt un kas neaizņem daudz vietas;
  • var izmantot aizslietņus, kas izskatās eleganti un izmaksā lētāk nekā skapji.

Izvelkamie dīvāni

Freija arī norāda, ka šauras un garas caurstaigājamās istabas gadījumā nav ieteicams tur novietot izvelkamo dīvānu, jo izlaists tas aizņem pārāk daudz vietas. Viņa tā vietā labāk iesaka izmantot tahtas, kas kalpo gan kā dīvāns, gan gulta, turklāt nereti tām ir arī atvilktnes, kur pa dienu salikt gultas veļu.

Minimāls apgaismojums

Kā uzsver dizainere, visās istabās, it sevišķi dzīvojamajā, ir svarīgi nodrošināt labu apgaismojumu – to var panākt, izmantojot ne tikai vienu griestu lampu, bet arī galda lampas, stāvlampas un noskaņas apgaismojumu. Turklāt dažādi gaismas risinājumi rada patīkamu atmosfēru, un tos var pielāgot atbilstoši situācijai. Viņa arī dalās ar vērtīgu padomu, proti, lai istabā ienāktu vairāk dienasgaismas, nevajadzētu likt pie loga lielas un masīvas mēbeles, jo tās aiztur dabīgo apgaismojumu.

Telpā ir pārāk daudz mēbeļu

Ne velti ir teiciens – kas par daudz, tas par skādi! Dizainere labāk iesaka tā vietā izmantot multifunkcionālas un pārveidojamas mēbeles, īpaši tad, ja tiek iekārtota maza telpa. Piemēram, ļoti ērts un praktisks būs saliekams galds, ko var paplašināt, kad vēlaties spēlēt galda spēles un salikt, kad tas netiek izmantots, vai kafijas galdiņš, zem kura ir vieta mantu glabāšanai.

Sienu platība netiek izmantota

Dizainere iesaka, ka caurstaigājamā istabā, kur nav vietas ietilpīgiem plauktiem un skapjiem, ieteicams mantu glabāšanai izmantot sienas. Piemēram, ja izvēlaties sienas plauktus, tad lieciet tos līdz pašiem griestiem, tā varēsiet tajos salikt vairāk mantu. Tāpat viņa skaidro, ka šādi plaukti noderēs, lai izliktu sev mīļas lietas, kā arī lai organizētu citas mantas. Savukārt atvērtos plauktos ieteicams mantas glabāt kastēs, lai pasargātu tās no putekļiem un saglabātu tīras.

"Tava Māja" no savas padomu vācelītes ir sarūpējusi arī citus rakstus par kļūdām, kuras mēdzam pieļaut dažādu telpu iekārtošanā. Liec aiz auss, lai tās nepieļautu arī savā dzīvesvietā!

Tags

Interjera idejas Interjera minimums
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form