Kas jāņem vērā, ierīkojot vannasistabā apgaismojumu
Foto: Shutterstock

Apgaismojumam telpās ir liela nozīme, jo ar tā palīdzību var mainīt telpas noskaņu. Šoreiz ar speciālistu palīdzību skaidrojam, kas jāņem vērā, ierīkojot apgaismojumu vannasistabā, kas, starp citu, no elektrodrošības viedokļa ir viena no bīstamākajām telpu grupām.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" atgādina AS "Sadales tīkls" Elektrozinību mācību vadītājs Artūrs Šmats, no elektrodrošības viedokļa vannasistaba ierindojas starp sevišķi bīstamo telpu grupām, jo šajās telpās ir mitras, strāvvadošas grīdas, relatīvais gaisa mitrums bieži pārsniedz 75 procentus, kā arī gaisa temperatūra var būt augstāka par +35 grādiem pēc Celsija. "Galvenais, kam jāpievērš uzmanība, plānojot elektroinstalāciju vannasistabā, – ir jāizvēlas mitrumizturīgi gaismekļi, gaismas slēdži un kontaktligzdas (aizsardzības klase – vismaz IP44)," norāda Šmats.

Arī mājokļu attīstītāja "Bonava Latvija" sadarbības interjera dizainere Kristīne Riba dalās ar vērtīgiem padomiem, kas jāņem vērā, ierīkojot vannasistabā apgaismojumu. "Vannasistaba ir viena no svarīgākajām dzīves telpām – tieši tur pavadām mūsu rītus un vakarus. No rīta tur sagatavojamies dienai, bet vakarā – vakara mieram, tādēļ ir svarīgs gan vispārējais apgaismojums, gan apgaismojums pie spoguļa," uzsver interjera dizainere.

Viņa atgādina, ka pie spoguļa jānodrošina gaisma no sāniem, lai nekristu liekas ēnas sejas vaibstiem, kā tas ir gadījumā, kad apgaismojums tiek nodrošināts no augšpuses. "Kad krīt liekas ēnas, mēs izskatāmies vecāki, nekā patiesībā esam," tā interjera dizainere. Tāpat viņa atgādina, ka spoguļa apgaismojumam jāizvēlas baltā spektra tonis – 3200–4000 kelvini (K). Gaismas temperatūru mēra kelvinos (K), un tie nosaka, vai gaisma būs silta vai auksta.

"Savukārt, vispārējam apgaismojumam būtu labāk izvēlēties silti baltu gaismas toni (apmēram 3000 K). Var izvēlēties gan iebūvētos gaismekļus, gan iekārtos gaismekļus, tikai jāatceras, ka iekārto gaismekļu gadījumā jāievēro elektrodrošība un jāizvēlas slēgta tipa konstrukcija ar IP64 aizsargklasi. Šī aizsargklase norāda, ka gaismeklis ir aizsargāts no ūdens pilienu iekļūšanas un jānovieto vismaz 60 centimetru attālumā no vannas vai izlietnes," iesaka interjera dizainere. "Pārējam apgaismojumam, kas nav ļoti tuvu ūdens pilieniem, var izvēlēties gaismekļus ar IP44 aizsargklasi. Tāpat ir ar rozetēm, kas atrodas ūdens pilienu tuvumā, piemēram, pie izlietnes – tādām ir jānodrošina IP44 aizsargklase."

Tags

Elektronika Apgaismojums Vannasistaba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form