Aktuālākā tendence virtuvē – silikona piederumi
Foto: Didriks / cc

Pēdējā laikā pastiprinātu interesi un ziņkāri tiem, kas labprāt mājās gatavo, izraisījuši dzīvespriecīgo krāsu silikona piederumi. Vai tiešām tas ir veiksmīgs atklājums, kas atvieglo virtuves darbus? Un kas ir tie priekšmeti, kurus vērts izmēģināt, lai saprastu to efektivitāti?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Silikona piederumu īpašības

Iemesls, kāpēc jau tā plašo piederumu klāsts ir papildināts ar kaut ko jaunu, ir iespēja vēl vairāk atvieglot gatavošanas procesā. Vienkāršs piemērs ir silikons formiņas kēksiņiem, kas ļauj ne tikai vairāk kā vienu reizi izmantot vienu un to pašu formiņu, bet arī viegli izņemt karsti cepto kārumu no formiņas un pasniegt to siltu. No šī piemēra arī izriet tas, ka silikonam piemīt spēja izturēt vairāk, kā 200 grādu temperatūru, tāpēc nav jāuztraucas par materiāla izturību un kalpošanu ilgtermiņā. Jebkuru silikona priekšmetu var bez mazākajām šaubām mazgāt trauku mašīnā, un arī nepieciešamības gadījumā uzglabāt saldētavā (piemēram, formiņas ledus gabalu veidošanai). Silikona piederumu dzīvespriecīgākās krāsas ļauj tos viegli pamanīt, materiāls ir viegli kopjams un patīkams.

Aktuālākie silikona piederumi

Viens no pirmajiem silikona piederumiem, kas arī kalpo par izmēģinājumu ziņkārīgākajiem, ir silikona lāpstiņa. Tā lieliski kalpo dažādu krēmu smērēšanā, mīklas maisīšanā, masas izlīdzināšanā un jebkuru produktu apmaisīšanā uz pannas. Silikona lāpstiņa nesaskrāpē pannas un katlus, un tā palīdz vienmērīgi samaisīt. Tieši ar silikona lāpstiņu var visefektīvāk iztīrīt bļodas saturu, no mīklas vai kādas citas šķidrās masas, un pēc tam bļodas saturs izskatās gluži kā izlaizīts.

Tā kā silikonam piemīt īpašība nesakarst, tad no šī materiāla tiek veidoti arī dažādi kausi, lāpstiņas un putojamās slotiņas, kas ir vērtīgs ieguldījums ikvienam, kas regulāri gatavo. Silikona karotes ir praktisks risinājums arī tad, ja mājās ir mazi bērni, kuri labprāt vēlas pagaršot topošo ēdienu, un, lai neapdedzinātos ar karsto metāla karoti, silikons būs īstā alternatīva. Tāpat arī atstājot zupas kausu katlā, vai lāpstiņu pannā, nebūs jābaidās par to, lai materiāls neizkustu.

Mīklas izstrādājumu cepšanā neatņemama sastāvdaļa ir to noklāšana ar sakultu olu, kas visbiežāk tiek panākts ar otiņas palīdzību, taču ņemot vērā to, ka šīs otas mēdz sakalt un arī to mazgāšana nav no praktiskākajām, silikona otiņa ir daudzkārt efektīvāka. 

Ja virtuves plauktu kolekcijā ir pieejamas kādas formiņas, tad tās arī tiks izmantotas, un tiks atrasts arī kāds oriģinālāks risinājums, ne tikai piparkūku cepšana Ziemassvētkos. Silikona piederumu klāstā ir pieejamas ne tikai praktiski izmantojamas cepumu formiņas, ko var izmantot sendviču un dažādu uzkodu gatavošanā, bet arī omletes un pankūku gatavošanā. Tā kā silikons ir karstumizturīgs, formiņu var droši likt uz pannas un pildīt tajā vēlamo saturu, un pēc izcepšanas tiks iegūta vēlamā forma. Pankūka sirsniņas formā vai omlete kā zvaigzne pavisam noteikti radīs lielāku apetīti arī mazajiem ēdājiem. 

Ne vienam vien bijušas situācijas, kad metāliskajām putojamām slotiņām pēkšņi iztrūkst kādas stīpiņas, un tādos brīžos ir pavisam neciešami masu putot, jo viss šļakstās pa gaisu. Silikona izturības dēļ, ir teju neiespējami kam tādam atkārtoties, tāpēc putojamās slotiņa no silikona materiāla būs vērtīgs papildinājums virtuvē.

Kūkas veidnes revolūcija ir papildināta arī ar silikona formām, kuru lielākā priekšrocība ir tā, ka pirms mīklas ieliešanas, veidne nav papildus jāiesmērē ar sviestu. Ja var izvairīties no liekām taukvielām, kāpēc gan to neizmantot? Šajā kategorijā veikalu klāstā varēsi atrast tartēm, gan lieliem, gan maziem kēksiem, maizēm un kūkām atbilstošus traukus.

Virtuvē neiztikt bez vairākām bļodām, turklāt dažāda izmēra, un, tā kā katrai receptei ir savas īpatnības, tad silikona materiāla bļodas spēj pielāgoties jebkurai no tām. Taču šajā klāstā ir pieejami arī tādi trauki, kurus ir iespēja transformēt. Piemēram, maizes mīklas mīcīšanai lieti noderēs silikona bļoda, kas lokās, tādā veidā ļaujot pilnībā izmīcīt bļodas saturu. Turklāt, maizes mīklas gatavošanai paredzētie trauki ļauj ne tikai to ērti izmīcīt, bet arī turpat raudzēt un arī cept. Par šādu piederumu ir vērts aizdomāties katram maizes cepējam. 

Virtuvē neiztikt arī bez gaumīgiem, bet praktiskiem aksesuāriem, un tieši no silikona veidotie sīkumi gaumīgu un praktiskumu īpaši paspilgtina. Piemēram, uz katla malas uzliekams rīks, kas rada spraugu un ļauj tvaikam iet pāri vākam, tanī pat laikā, neļaujot tam nokrist no plīts. Mazi aksesuāri, ko pielikt glāzes kājiņām, palīdz atpazīt viesiem katram savu glāzi, parocīgas ir arī formiņas trifeļu un ledus kubu veidošanai, virtuves cimds, kas palīdzēs izņemt karstu cepamo plāti, kēksu formiņas un citi it kā sīki, bet tik ļoti noderīgi priekšmeti.

Ņem vērā!

Silikona piederumu klāsts veikalos ir ļoti dažāds, tāpēc arī cenu kategorijas ir dažādas, tomēr, ja esi nolēmis investēt šādām nepieciešamībām, ir vērts izvēlēties kvalitatīvāko. Lētākie silikona priekšmeti var nepildīt savas funkcijas un tie var arī zaudēt savu vizuālo pievilcību daudz ātrāk, nekā ierasts.

Tags

Bļoda Glāze Karotes Katls Trauki Trauku mazgāšana Virtuves piederumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form