Gaumīgas dizaina viltības, kas mazas virtuves padarīs ievērojami plašākas
Foto: Shutterstock

Ne reizi vien pierādījies, ka pat mazākajās virtuvēs var kompakti ietilpināt visu nepieciešamo, turklāt ar pāris dizaina papildinājumiem telpa tik tiešām var tikt padarīta vizuāli plašāka. Portāls houzz.com apkopojis mūsdienīgus risinājumus, ko vērts aizņemties arī mums, ja ir nepieciešamība mazā virtuvē apvienot patīkamo interjeru ar lietderīgo telpas izmantojumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viens no risinājumiem, kā padarīt telpu plašāku, ir spoguļa izmantojums. Viens no pateicīgākajiem veidiem ir tā ievietošana starp darba virsmu un augšējiem skapīšiem, tādā veidā tiks panākts vizuāls efekts plašākai telpai gan horizontālā veidā, gan arī telpas plašumā ar padziļinājuma efektu.

Maza virtuve ne vienmēr liecina par to, ka jāizvēlas slēgti plaukti, lai noslēptu visu trauku un piederumu bagātību. Ļoti gaumīgu rezultātu var panākt, ja pie kādas sienas tiek izveidoti vaļējie plaukti, kas neaizņems tik daudz vietas un ļaus telpā ienest vairāk gaismas, tāpēc tajos var pavisam droši izkārtot nepieciešamās lietas. Turklāt vairākos plauktos var noteikti ietilpināt vēl vairāk priekšmetu, nekā tad, ja tā vietā būtu pāris slēgti plaukti, kas ierīkoti ierobežotā laukumā. Plaukts, kas izveidots gandrīz visas sienas garumā, noteikti sniegs gan plašāku telpas sajūtu, gan arī ļaus uzglabāt nepieciešamo, tikai šādās situācijās jāseko līdzi kārtības uzturēšanai.

Kas attiecas uz virtuves iekārtas krāsu, vispateicīgākie noteikti būs gaišie toņi, jo pret tiem atstaroties gaisma un tā tiks ienesta visā telpā. Pavisam mazās virtuvēs nevajadzētu aizrauties ar tumšiem toņiem, kas nomāc un rada šaurību, un ja ir iespēja, izvēlies vertikālus akcentus un rakstus tekstūrās. Turklāt gaiša krāsa ne vienmēr nozīmē baltu, tie var būt jebkuri pasteļtoņi, kas ir viegli kombinējami ar koku, marmoru, metālu un citiem materiāliem.

Par gaismas nepieciešamību, šķiet, nav jāatgādina. Tas ir viens no veiksmīgākajiem paņēmieniem, kā telpā ieviest vairāk plašuma sajūtu. Visvairāk pievērst uzmanību gaismas nepieciešamībai vajadzētu zem augšējās virtuves iekārtas, kas rada ēnu un tumšu darba virsmu. Vislabāk izvietot gaismu visā iekārtas garumā, lai tā būtu vienmērīgi izkliedēta.

Izvēloties virtuves iekārtu, mazākajām telpām, der ņemt vērā padomu, ka šādos gadījumos vērts izmantot vertikālas, horizontālas vai diagonālas svītras, detaļas vai ornamentus. Šādi motīvi vizuāli paplašinās telpu.

Lai arī cik šaura un mazietilpīga būtu virtuve, centies izmantot visu iespējamo tā, lai tas netiktu pamanāms no ārpuses. Lai galda virsma neizskatītos nokrāmēta un nekārtīga, ievies zemākus plauktus ar bīdāmām vai paceļamām durvīm, kur novietot virtuves tehniku. Tāpat noteikti izmanto stūrus un brīvās malas. Dziļākajos plauktos uzglabā lielos kastroļus, pannas un citus gatavošanai nepieciešamus piederumus, bet vieglāk aizsniedzamos priekšmetus mazākajos plauktos, kas ir tuvāk rokas stiepienam.

Ne tikai spogulis, bet arī spīdīgas virsmas ir pateicīgs risinājums telpas paplašināšanai. Atspīdums ir ļoti mūsdienīgs risinājums, kas izskatīsies ļoti gaumīgi dažādos izpildījumos, gan ar krāsotām fasādēm, gan arī metāliskām virsmām.

Lai lieki neaizņemtu vietu uz galda virsmas ar dēlīšu uzglabāšanu, tas var tikt iebūvēts virtuves iekārtā. Tādā pat veidā var iebūvēt arī nažu statīvus, garšvielu stendus izvelkamās atvilktnēs un citus atribūtus.

Virtuves iekārtas radīs daudz plašāku telpu, ja durtiņās būs iebūvēts stikls vai spogulis, tādā veidā radot atspīdumu. Šādā gadījumā gan jāievēro lielāka kārtība, jo viss ir redzams cauri, taču, ja tas rada plašāku sajūtu telpā, no tā nevajag izvairīties.

Mēbeles, kas var tikt izmantotas ne tikai vienam nolūkam, noteikti ir vērtīgs ieguldījums mazās virtuvēs. Speciālie krēsli, kas var tikti izmantoti gan kā plaukti, gan kā galds, noteikti ir pateicīgs risinājums, turklāt to dizains ir ļoti veiksmīgs.

Mazās virtuvēs nevajadzētu aizrauties ar galdu izvietošanu, kas aizņem daudz vietas. Tā vietā izvēlies kaut ko ļoti minimālu, kas neaizņem vietu un nepievērš lieku uzmanību ar smagnējumu.

Ievērojot virtuves iekārtu krāsu izvēli, nevajadzētu aizrauties ar pārlieku lielu raibumu. Vienmēr vislabāk izskatīsies vienkrāsainība, neatkarīgi no tā, kāds ir tonis. Tīri krāsu laukumi nesaraibinās un līdz ar to arī nesašaurinās telpu.

Tags

Virtuve Virtuves mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form