Grīdas segums virtuvē – kādu vislabāk izvēlēties?
Foto: Shutterstock

Grīdas seguma izvēle nevienai telpai nav vienkārša, taču virtuvei, kur grīda visbiežāk tiek tīrīta un mazgāta, izvēle vēl vairāk tiek sarežģīta. Lai varētu secināt, kurš no visiem tad būs tas piemērotākais grīdas segums virtuvei, portāls TavaMāja.lv vērsās pie speciālista Aivara Namatēva no ''Grīdasmeistars''.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Individuālās vajadzības un gaume

Viennozīmīgi atbildēt un ieteikt vienu piemērotāko grīdas segumu speciālists vairās, jo tā izvēlei tomēr ir vairāki priekšnosacījumi, un katrā gadījumā būs savs piemērotākais risinājums. Grīdas seguma izvēli lielā mērā ietekmē virtuves un pārējā mājokļa projekts, plānojums un arī iemītnieku ikdienas paradumi. Grīdas segumu zinātājs uzreiz norāda, ka, pirms cilvēki dodas iegādāties grīdas segumu, iepriekš jāpārzina telpas apdzīvošana un paradumi tajā. Piemēram, mājokļos, kur tiek gatavots reti un virtuve tiek izmantota vien brokastu maizīšu uzsmērēšanai un kafijas pagatavošanai, grīdas seguma izvēles iespējas būs plašākas, taču tiem, kam kulinārija ir sirdslieta un trīs maltītes mājas virtuvē ir ikdiena, jālūko jau noturīgāku grīdas segumu.

Grīdas seguma izvēli nosaka arī mājokļa plānojums. Kā piemēru speciālists min studio tipa dzīvokli, kur vislabāk izskatīsies gan virtuvē, gan pārējo telpu daļās vienots grīdas segums. Tāpat, ja virtuve ir neliela, tad jāņem vērā, ka darbīgākajās zonās grīdas segums var ātrāk nolietoties, un tad jāizvēlas kas noturīgāks, nevis, piemēram, koka grīda.

Atzītie un neatzītie grīdas segumi

Vispārīgi atbildot uz jautājumu par piemērotāko grīdas segumu virtuvei, speciālists min, ka flīzes jau kādu laiku ieņēmušas stabilu pozīciju kā piemērotākās virtuvei. Taču, kā apgalvo meistars, arī šī izvēle nav tik viennozīmīga, jo arī šim segumam, tāpat kā visiem citiem, ir savi plusi un mīnusi.

Flīzes ir viegli kopjamas, tām nekaitē mitrums, nepaliek pleķi, taču ir arī daži mīnusi, ja vien segums netiek apsildīts, tad flīzes vienmēr būs vēsas, tāpat, ja uz grīdas krīt kāds trauks, tad visbiežāk pret flīzēm tas saplīsīs, un, arī krītot smagākiem priekšmetiem, var ieplaisāt pašas flīzes.

Kā nepiemērotu grīdas segumu virtuvei speciālists min koka grīdu, kas tomēr nav paredzēta lielai mitruma ietekmei un tādiem apstākļiem, kādi ir virtuvē. Ja nu tomēr koka grīda šķiet tas vilinošākais variants, tad noteikti to vajadzētu lakot, nevis eļļot, tāpat tad ir jāievēro, lai pret segumu mājinieki izturētos saudzīgāk.

Lai arī kāds grīdas segums tiktu izvēlēts, speciālists liek pievērst uzmanību tā krāsai. Raibi grīdas segumi noteikti vienmēr būs labākā izvēle, jo tad pleķi nebūs redzami un pie katra mazākā traipa nevajadzēs skriet pēc slotas. Toņu izvēlē speciālists iesaka izvēlēties ko neitrālu, taču arī gaišo toņu paletē ir ļoti veiksmīgi risinājumi, piemēram, balinātais ozols, kas ir ļoti populāra izvēle pēdējos gados, jo uz šī seguma putekļi nav redzami. Maldīgs ir uzskats, ka tumšie grīdas segumi būs tie labākie, jo uz melnām un spīdīgām flīzēm būs pamanāms jebkurš traips.

Aktualitāte

Vaicājot speciālistam, kas ir jaunākās tendences un kādas aktualitātes izpelnījušās atzinību, tiek minēti vinila segumi, kas ir flīžu formātos imitēti dabīgie materiāli. Tā noteikti ir veiksmīga alternatīva izmantošanai vietās, kur vajadzīgs dabīgā materiāla izskats, bet tehnisku vai ekonomisku iemeslu dēļ izdevīgāk būtu izmantot imitāciju.

Tāpat labu atzinību ieguvis arī gumijas grīdas segums un PVC linolejs. Katrā ziņā, vispirms svarīgi ir katram pašam saprast, kādi ir paradumi virtuvē, kāds ir mājokļa plānojums, un tad segumu pielāgot vajadzībām, ne tikai vēlmēm, jo nereti gadās tā, ka iegribu dēļ izvēlēts ne tas praktiskākais segums, sarunas noslēgumā skaidro Namatēvs.

Tags

Grīdas segumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form