Pirms un pēc: sešu nelielu virtuvju pārvērtības
Foto: Publicitātes foto

Lai nelielu telpu padarītu ērtāk izmantojamu un saimniekiem tīkamāku, pietiek vien ar krāsu maiņu un pāris iekārtojuma triku izmantošanu. "Houzz" iepazīstina ar sešiem stāstiem, kuros nelielu izmēru virtuves piedzīvojušas skaistas un praktiskas pārvērtības.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirmās pārvērtības

Viena no pirmajām lietām, kas šajā nelielajā virtuvē iekrīt acīs, ir veļasmašīna un drēbju žāvētājs, kas novietoti vietā, kura sākumā esot bijusi atvēlēta vieta ledusskapim. Tāpat saimniekus īsti neesot apmierinājusi linoleja grīdas segums, kā arī gaišie koki skapīši, kuros nevarējis salikt visu nepieciešamo.


Remontdarbu laikā saimniekus esot dikti uzrunājušas zili baltās flīzes, tāpēc arī pārējais virtuvē pieskaņots tām. Dizaineris esot piedāvājis veļasmašīnu un drēbju žāvētāju pārnest uz citu telpu, tādējādi iegūstot "U" formu un trešo sienu, kurā atrasta vieta papildu skapīšiem.

Otrās pārvērtības

Šajā virtuvē bijušas vairākas nianses, kas saucamas par nepraktiskām, piemēram, "saliņa", kas bijusi nevajadzīgi gara, apgrūtinot gan pārvietošanos telpā, gan arī lieki aizņemot brīvo rūmi. Savukārt atstarpe starp augšējiem un apakšējiem skapīšiem bijusi pārāk neliela, tādējādi radot problēmas uz virsmas novietot citus, ikdienā noderīgus gatavošanas rīkus un ierīces.

Pārvērtību rezultātā tika gan saīsināta saliņa, gan arī mainīts iepriekš minēto skapīšu augstums. Tāpat virtuve padarīta kompaktāka, blakus tai izveidojot vēl vienu telpu un atrodot vietu arī ēdamgaldam.

Trešās pārvērtības

Nereti virtuvēs nav logu, un šī telpa nav bijusi izņēmums – tajā dabīgā gaisma ieplūst no ēdamzonas loga, kas atrodas virtuves otrā galā. Saimnieki vēlējās ar minimāliem finansiāliem ieguldījumiem telpu padarīt gaišāku.


Pāris, kas saimnieko šajā virtuvē, paši esot pārkrāsojuši sienas – no pelēcīgās un sniegbalto krāsu. Kā vēstī "Houzz", viņi esot uzstādījuši arī papildu apgaismojumu zem augšējiem skapīšiem, lai telpā būtu vairāk gaismas. Tāpat pāris nolēma mainīt gatavošanas virsmas, kas tika izvēlētas baltā krāsā.

Ceturtās pārvērtības

Šī virtuve ieguvusi pilnībā jaunu elpu, nemainot iekārtojuma principu. Pirms remontdarbu uzsākšanas vieta tajā netika praktiski izmantota, jo, piemēram, skapīši nesniedzās līdz griestiem. Lai gan virtuvē pulkstenis lieliski noder, tam ar steigu bija jāmeklē jauna vieta, jo šī iemesla dēļ plaukti bija zemi, bet vieta starp tiem un gatavošanas virsmu – maza.

Tā kā arī grīda sauktin sauca pēc palīdzības, tā pārvērtību laikā tikusi nomainīta. Telpā gan praktiskāk izmantoti brīvie laukumi, gan arī izvēlēts balto krāsu miksēt ar gaiši dzelteno, lai virtuve kļūtu mājīgāka.

Piektās pārvērtības

Kā raksta portāls, šīs virtuves krāsas bijušas pārāk vienmuļas saimnieku enerģiskajai dabai. Viņi vēlējušies ar dažādu toņu palīdzību tajā ienest dzīvesprieku.

Taču, izvēloties košākas krāsas, viņi deva priekšroku arī modernākai tehnikai, virtuvē novietojot gan jaunu plīti, gan arī vecos skapīšus mainot uz stilīgākiem. Tāpat viņi izvēlējās pagarināt gatavošanas virsmu, izveidojot "L" burtu, lai telpā rastos vieta, kuru izmantot kā galdu.


Sestās pārvērtības

Taču var būt arī situācijas, kad, ieejot jau gatavā mājvietā, tik ļoti neuzrunā kāds elements, ka varētu to iznest laukā jau pie pirmās izdevības. Līdzīgi bijis šīs mājvietas tagadējiem saimniekiem, kuriem tik ļoti nepatikusi dzeltenīgā flīžu grīda, ka viņi uzreiz pēc ievākšanās to sasituši ar pieejamajiem instrumentiem.

Tā kā remondarbus viņi veica pašu spēkiem, tie prasījuši ilgu laiku, taču tagad saimnieki var priecāties gan par skaistu grīdas segumu, gan arī mūsdienīgāku interjeru. Viņi gan nomainījuši rokturus un pārkrāsojuši skapīšus, gan arī dažiem izgatavojuši stiklotas durtiņas. Tāpat šajā virtuvē samazināts letes garums, tā vietā izvēloties viducī izveidot ēdiena gatavošanas vietu.

Tags

Iedvesma Interjera idejas Virtuve
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form