Svaigas vēsmas virtuvē: speciālista ieteikumi virsmas izvēlē
Foto: Shutterstock

Kad pienācis laiks iekārtot jauno vai pārbūvēt veco virtuvi, pilnīgi iespējams, ka pirmais veikala apmeklējums beigsies ar saķertu galvu, informācijas pārbagātību un pilnīgu apjukumu. Lai nedaudz atvieglotu šo situāciju, konsultējamies ar uzņēmuma "Senator.lv" pārstāvi Sergeju Lavrentjevu par praktiskākajiem, skaistākajiem un izdevīgākajiem variantiem virtuves virsmu izvēlē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lavrentjevs skaidro, ka cilvēki aptuveni 90 procentos gadījumu virtuves virsmām izvēlas vienkāršāko variantu jeb plastikātu, kuram iekšā ir skaidu plāksne. "Tas ir viens no lētākajiem, kā arī praktiskākajiem materiāliem, jo ir viegli kopjams. Ja ir nepieciešamība virtuves darba virsmu mainīt, to izdarīt ir daudz vieglāk, nekā tad, ja virsma ir, piemēram, no granīta vai akmens masas."

Speciālists skaidro, ka par vispraktiskāko un vislabāko virtuves virsmu materiālu nevar nosaukt nevienu, jo katram no tiem ir savi plusi un mīnusi.

Svaigas vēsmas virtuvē: speciālista ieteikumi virsmas izvēlē
Foto: Shutterstock

Kā piemēru Lavrentjevs min granīta virsmu. Plusu sarakstā viņš liek izskatu, kurš izceļas uz citu fona, kā arī atšķirīgo biezumu. "Ja gribas modernu virtuvi, tad šis ir labs variants. Runājot par stūra virsmām, vietā, kurā saiet divas virsmas kopā, izmantojot granītu, būs redzama šuve. Dažreiz cilvēkiem šāds rezultāts nepatīk, tāpēc izvēlas tā vietā mākslīgo akmens masu, kuru var uzklāt bez šuves vietām. Mākslīgā akmens masa diezgan viegli skrāpējas, jo tā ir mīkstāka nekā granīts."

Svaigas vēsmas virtuvē: speciālista ieteikumi virsmas izvēlē
Foto: Shutterstock

Viņš piebilst, ka, izvēloties virtuves virsmas, cilvēkiem jāizlemj, ko gribas vairāk – skaistāku, praktiskāku vai lētāku variantu.

Virtuves izveidē nozīme ir ne tikai virsmu materiāliem, bet arī krāsām. Lavrentjevs uzsver, ka krāsas izvēle atkarīga no vietas, kur tieši virtuve atrodas – cik tā liela vai maza, gaiša vai tumša, kā arī, kādā krāsā ir šobrīd esošās vai plānotās grīdas un sienas. "Manuprāt, vislabākais variants ir, ja virtuves darba virsma ir līdzīgos toņos ar grīdu, lai krāsas un materiāli nevis kontrastē, bet saplūst."

Svaigas vēsmas virtuvē: speciālista ieteikumi virsmas izvēlē
Foto: Shutterstock

Varianti, kādas krāsas izvēlēties virtuvē, ir ļoti dažādi, un šis jautājums ir individuāls. "Uz tumšākas virsmas būs labāk redzami netīrumi vai skrāpējumi, tāpēc gaišu virsmu kopt ir vieglāk. Paturpinot par krāsām, man šķiet, ka virtuvē mierīgi var būt trīs līdz četras krāsas," savos uzskatos dalās Lavrentjevs. "Virtuves virsmu materiālam vajadzētu būt vienam, bet nereti cilvēki pasūta klāt, piemēram, arī galdu. Tur gan var padomāt, vai taisīt no virtuves virsmas materiāla vai kāda cita varianta. Tāpat var galdu pieskaņot skapīšu materiālam, un arī tas izskatīsies labi."

Tags

Krāsas interjerā Virtuve Virtuves mēbeles
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form