Ciemos: Namiņš Jūrmalā ar siltu senatnīguma auru
Foto: Baiba Buceniece

Nacionālā rehabilitācijas centra "Vaivari" bērnu psiholoģes, smilšu spēļu terapeites Ineses Ābolas ģimene jau desmit gadus sevi sauc par jūrmalniekiem. Ceļš līdz jaunajai dzīves vietai gan bija līkumots un, varētu teikt, pat mistikas apvīts, viņa atzīst žurnālā "Mājas Viesis".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad ģimene iegādājās vasarnīcas tipa koka namu Vaivaros, izrādījās, ka tas atrodas tieši tajā vietā, kur kartē ielikts punkts. Kā tas varēja notikt, ka sapnis piepildījās tik precīzi, paliks noslēpums. Mājas iepriekšējā saimniece bijusi kāda Gaida, pēc profesijas ārste. Viņas vārdā nosaukta pat iela, uz kuras nams atrodas. Gaida gan šajā namā pavadījusi tikai vasaras un izīrējusi to saviem kolēģiem ārstiem no Sanktpēterburgas un citām pilsētām. 


Ciemos: Namiņš Jūrmalā ar siltu senatnīguma auru
Foto: Baiba Buceniece

Nu jau desmit gadus Ābolu ģimene mitinās savās jaunajās mājās. Pirms tam gan ēku, kas celta 1927. gadā, nācās būtiski pārbūvēt, ievilkt ūdensvadu. Tomēr, lai nezaudētu tā īpašo auru, visu, ko vien varēja, ģimene ir saglabājusi.

Lielā saimes istaba izveidota, savienojot divas mazas telpas, tajā saglabāti vecie grīdas dēļi, kas, noslīpēti un nolakoti, ieguvuši jaunu elpu. Telpas centrā kā dekoratīvs elements, bet ar praktisku lietojumu saglabāts vecais skurstenis – tas šobrīd kalpo par dūmvadu "Jotul" krāsniņai.

Pusaudžu istabai atstātas oriģinālās koka durvis, kam rūpīgi notīrīti vairāki krāsas slāņi. No bēniņiem nocelts un goda vietā nolikts vecs radioaparāts, atjaunoti veci krēsli. No vecajiem grīdas dēļiem virtuvē tapuši plaukti traukiem un citām saimniecībā noderīgām lietām.

Ciemos: Namiņš Jūrmalā ar siltu senatnīguma auru
Foto: Baiba Buceniece

"No vecām lietām, ko atrodam namā, cenšamies neatteikties, jo tās taču ir šīs mājas daļa," teic Inese. Pagalmā ik gadu krāšņi zied Gaidas stādītais ceriņkrūms un peonijas, par ko Ābolu ģimene bijušajai saimniecei ir pateicīga.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form