Ciemos: Nams Jūrmalā ar savu stikla studiju
Foto: Anda Krauze

Latvietis Juris Dunovskis apprecējis lietuvieti Egli, iepazinušies Igaunijā. Tā tik ir baltu tautu stiprināšana!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abi ir mākslinieki, dzīvo divstāvu namā Jūrmalā un strādā SIA "Dunovglass", kurā pūš un veido oriģinālus mākslas darbus karstās stikla apstrādes tehnikā.

Divstāvu nams ar piebūvē iekārtoto stikla studiju ir priežu ieskauts. Vispirms dodamies stikla studijā, kurā pie krāsns mutes rosās īpašnieks. Viņš izstudējis par dizaineru, braucis apgūt amata prasmi arī uz Līvānu stikla rūpnīcu. Pēcāk papildinājis zināšanas Vācijā un ASV, kur iepircis iekārtas savas stikla studijas izveidei, raksta žurnāls "Mājas Viesis".

"Šī amatniecība nav lēta. Izejvielas – stikla granulas – pērku Vācijā, viens kilograms maksā 2,2 eiro, krāsnij vajag deviņdesmit kilogramus. Jāpierēķina vēl gāzes un elektrības izdevumi," skaidro Juris Dunovskis.


Studijā skatu piesaista neredzēti skaisti stikla izstrādājumi: glāzes, kupoli, radoši fantāzijas darbi. Krāsns tuvumā kļūst karsti, arī no skatīšanās iesilst sirds, un pa koka kāpnēm dodamies "atvēsināties" uz nama otro stāvu, kurā iekārtojusies Dunovsku ģimene.

Ciemos: Nams Jūrmalā ar savu stikla studiju
Foto: Anda Krauze

Iepazīstamies ar Jura dzīvesbiedri Egli, viņa stikla mākslinieces diplomu ieguvusi Kauņā. Pretī izsteidz ģimenes atvasīte – piecus gadus vecais dēls Joris (lietuviešu valodā vārds nozīmējot "pavasara Dievs").

Viesistaba – plaša un gaiša, apvienota ar virtuvi. "Esmu dzimts jūrmalnieks, šo māju mantoju no vectēva. Augšējo stāvu pārbūvēju, paplašināju, tagad tā platība ir 105 m2. Te iekārtota ne vien viesistaba, bet arī guļamistaba, bērnu istaba, vannas istaba, neliels gaitenītis, no kura ved kāpnes uz bēniņu telpu – Parīzi, dzīvesbiedres darba kabinetu," stāsta saimnieks.

Var redzēt, ka īpašnieki dzīvo taupīgi, saprātīgi. Nav nekā lieka, interjerā veiksmīgi izmantotas senas, atjaunotas mēbeles, lādes, mīļas ģimenes relikvijas.

Dizains, interjers, 
stāva pārbūve – Juris Dunovskis. Mēbeles – no Vācijas, ASV, antikvariāts.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form