Foto: Mazas virtuves stilīgās pārvērtības
Foto: Publicitātes foto

Pavasaris ir laiks, kad daudzi sarosās ne tikai sava tēla pārvērtībām, bet arī ķeras klāt mājokļa uzfrišināšanai. Šoreiz "Tava Māja" aplūko, cik gan iespaidīgas pārmaiņas var veikt mazā virtuvē, kā arī dalās ar vērtīgiem dizaineres padomiem, kas jāņem vērā, lai pašu spēkiem uzlabotu virtuves interjeru.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Tava Māja" stāsta "Ikea" Interjera dizaina nodaļas vadītāja Baiba Freija, iztērējot vien dažus eiro, ir iespējams "atsvaidzināt" virtuves interjeru un padarīt to pievilcīgāku. Savukārt, ja ir iespēja ieguldīt vismaz pāris simtus eiro, tad jau var veikt ievērojamus uzlabojumus, piemēram, nomainīt mēbeles un aksesuārus, kā arī atrast praktiskus mantu uzglabāšanas un organizēšanas risinājumus.

  • Šajā rakstā vari izlasīt dizaineres ieskicētās kļūdas, kuras parasti tiek pieļautas mazas virtuves interjerā.


Jaunu elpu piedzīvojusi kāda virtuve Lietuvā, kur rosās vientuļā mamma ar saviem trīs bērniem. Tajā pilnībā nomainīta virtuves iekārta, ēdamgalds, kā arī veikti citi uzlabojumi, bet vien par veco interjeru atgādina gaišā koka grīda un sienas. Gaišums un vieglums – tas ir atslēgvārds, kas raksturo šo telpu pēc pārvērtībām.

Rakstā tālāk lūko pārvērtību rezultātus, kā arī dizaineres ieteikumus mazas virtuves pārvērtībām!

Dizaineres padomi mazas virtuves pārvērtībām

Svarīgākais – funkcionalitāte un ērtums

"Plānojot jaunas virtuves iekārtojumu vai atjaunojot veco, iesaku vispirms domāt par funkcionalitāti. Ieejiet telpā un izliecieties, ka gatavojat ēst vai kārtojat produktus, lai sajustu, kuras virtuves iekārtojuma daļas ir jāuzlabo un kuras jau ir pietiekami ērtas. Ir daži pamatlikumi, ko ir svarīgi atcerēties: piemēram, gatavošanas virsmai jābūt vismaz 80 centimetri platai, bet izlietnei jāatrodas blakus trauku mazgājamajai mašīnai," saka dizainere.

Viņa arī iesaka pirms virtuves mēbeļu nomaiņas vajadzētu atsvaidzināt sienu un griestu krāsojumu un flīzes, ja tās izskatās nolietotas un nav notīrāmas. Freija mudina pievērst uzmanību arī apgaismojuma risinājumiem – plānojot virtuves mēbeles, jāparedz vieta lampām vai LED virtenei virs darba virsmas, bet, ja elektrības vadu savienošana ir sarežģīta, tad izgaismot gatavošanas vietu var arī, izmantojot LED lampas vai virtenes, kas darbojas ar baterijām.

Knifiņi, kā telpā iegūt vairāk vietas

"Ja virtuvē trūkst vietas visiem vajadzīgajiem piederumiem un produktiem, tie sāk krāties kaudzēs uz visām brīvajām virsmām. Tas ne vien liek virtuvei izskatīties vēl mazākai, bet arī padara gatavošanas procesu neērtu un nepatīkamu," padomos dalās Freija. Viņa skaidro, ka visām virsmām mazā virtuvē būtu jābūt iespējami brīvām no dažādiem priekšmetiem, lai pietiktu vietas galvenajam – ēdiena gatavošanai.

  • Šeit vari aplūkot "Tava Māja" padomu vācelīti, kā iekārtot mazas virtuves.


"Patiesībā pat mazās virtuvēs ir daudz vairāk vietas, nekā varētu šķist. Lai pienācīgi uzglabātu visas mantas, iesaku pilnībā izmantot sienas – plānojot virtuves mēbeles, izvēlieties augstus skapīšus, kas sniedzas līdz pat griestiem. Retāk lietotos priekšmetus var salikt augstākajos plauktos, un, lai tiem piekļūtu, izmantojiet nelielas salokāmās kāpnes. Atlikusī brīvā vieta pie sienām var tikt izmantota, lai tur piestiprinātu stangu ar āķiem, kur sakarināt dvieļus, dēlīšus, kausiņus vai pat pannas, tā iegūstot vairāk brīvas vietas skapīšos un atvilktnēs. Vēl ir iespējams izmantot vietu virs durvīm – tur var pielikt nelielu plauktiņu vai skapīti," iesaka Freija.

Dizainere mudina neaizmirst arī par kārtību virtuves skapīšu atvilktnēs. Viņa aicina izvēlēties īpašus ieliktņus galda piederumiem vai salikt pārtikas produktus kastēs, lai izmantotu visu atvilktnes augstumu.

Ja ir vēlme par lielu ēdamgaldu, kur sasēsties visai ģimenei un ieturēt, tad šo sapni var īstenot arī mazās virtuvēs! Freija iesaka izvēlēties salokāmu galdu, jo to varēs ērti paplašināt nepieciešamajā brīdī. Lielisks palīgs maza izmēra virtuvē būs arī daudzfunkcionālas mēbeles, piemēram, sols ar vietu mantu glabāšanai.

Foto ieskats pirms un pēc pārvērtībām:

Tags

Interjera idejas Interjera minimums Remonts Virtuve Virtuves darbi Virtuves mēbeles Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form