Radošuma pieskāriens it visur: 12 stāsti par latviešu mākslinieku mājokļiem
Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Publiskai apskatei dažādās izstādēs un mākslas galerijās vienmēr apskatāmi dažādi mākslinieku darbi, bet – kā izskatās pašu mākslinieku dzīvesvietās, kur, iespējams, raisās radošo domu lidojums jauniem darbiem? "Tava Māja" no sava arhīva ir sarūpējusi 12 fantastiskus stāstus par mākslinieku mājām Latvijā, kuru saimnieki ļāvuši ielūkoties savā privātajā telpā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šo mājokļu saimnieki nudien ir īsts iedvesmas avots, jo daži no viņiem savās mājās ļāvušies mākslinieciskiem risinājumiem, atšķiroties no mums tik ļoti ierastām lietām. Piemēram, mākslinieces Elitas Ābeles mājokļa griestus balsta kariatīdes, bet mākslinieka Aivara Vilipsōna mājā ir krēsli bez pakaļkājām. Rakstā zemāk varēsi aplūkot, cik gan daudzveidīgi šie mākslinieki ir iekārtojuši personiskās telpas, piemēram, viesistabu vai guļamistabu. Atšķirīgi ir ne tikai krāsu toņi sienām, bet arī gaismekļi, mēbeles un interjera elementi.

Stāstu krājumos būs ne tikai aplūkojami dzīvokļi, kuros mitinās mākslinieki, bet arī skaistas privātmājas ar dārziem. Turklāt – tieši mājas ir tā vieta, kur nereti top mākslinieku darbi, jo tajās ierīkots speciāls stūrītis, kur nodoties mākslinieciskām izpausmēm.

Tags

Interjera idejas Interjera minimums Mājokļa iekārtošana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form