Dīķa tīrīšana darbi – kā pareizi rūpēties par piemājas ūdenstilpni
Foto: Shutterstock

Būtu jau skaisti, ja dīķis pats no sevis attīrītos, tajā skaisti ziedētu ūdensrozes un pie viena allaž būtu patīkami atveldzēties ar peldi. Diemžēl nekas nenotiek pats no sevis un dīķa saimniekiem vien pašiem jāpieliek čaklo roku darbs, lai varētu lepoties ar savu piemājas dīķi. Tā kā šajā sezonā aktuāli dīķa tīrīšanas darbi, portāls ''Tavs dārzs'' konsultējās ar ūdensaugu stādaudzētavas ''Dimzas'' speciālistu Andreju Vītoliņu, kas atklāja noderīgus padomus dīķa kopšanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kad jātīra dīķis?

Pirms iztirzājām speciālistu par dīķa tīrīšanu, vaicājam par laiku, kad šim darbiņam vislabāk pievērsties. Andrejs stāsta, ka tā viennozīmīgi ir vasara un pavasaris, jo ziemā tas gluži nebūs iespējams, taču viss atkarīgs arī no ūdenstilpnes. Ja tas ir mākslīgi veidots baseins, to var tīrīt jebkurā sezonā, bet dabīgām ūdenstilpnēm tīrīšanai pateicīgi būs siltie laikapstākļi, turklāt tas visai cieši saistīts ar veģetācijas periodu. Jūnijs un jūlijs arī ir laiks, kad aktīvi aug niedres un citi ūdensaugi, tāpēc tas arī ir laiks, kad aktuāla kļūst dīķa tīrīšana.

Tags

Dārza darbi Dārzs Ūdensrozes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form