Kad un kā pareizi segt dārza augus, lai pasargātu no ziemas sala
Foto: Shutterstock

Gatavojoties ziemai, jāparūpējas arī par saviem dārza augiem, lai tie nenosaltu. Noteikti jāpiesedz visi sala jūtīgie augi, kā rozes, daļa vīnogu šķirņu, bukši, budlejas, jukas, kerijas pirakantas u.c. Daļai augu piesegšana ziemā ir vajadzīga pirmajos dzīves gados, kamēr tas ieaugas, atgādina laikraksta "Latgales Laiks" padomu veidotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nekad nav paredzams, kāda būs ziema, mēdz gadīties arī tā, ka tā var nelutināt ar sniegu – un tas ir īpaši bīstami, jo pietiek ar pāris dienām kailsala, lai augi ietu bojā. Lielai daļai augu kritiskā nosalšanas temperatūra ir zem -25 grādiem pēc Celsija, bet daudzām ievestajām šķirnēm šī robeža ir pat -20oC.

Pilsētu dārzos augi labi ziemo arī bez segšanas, bet pie jūras ir siltāks, mazāk sniega, biežāk uznāks kailsals, tāpēc jāpiesedz sakņu zona. Latgalē parasti sniega pietiek un vairāk apsalst stumbri, zari, ziedpumpuri, tāpēc svarīgi piesegt auga daļu virs sniega, pieliecot vai apliekot ar egļu zariem.

Piesegšanu var veikt tad, kad zeme ir sasalusi. Piesedzot ātrāk, zem pieseguma var iemitināties peles, kas var apgrauzt arī augu mizu, stumbrus, zarus.

Lasi tālāk un uzzini, kādus materiālus vislabāk izmantot augu piesegšanai un kā to paveikt pareizi.

Tags

Dārza darbi Sarakstu karuselis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form