Lai šarmantās pelargonijas priecētu arī citugad – kopšanas viltības
Foto: Shutterstock

Daži augi dārzā ir tikai vienas vasaras skaistums, bet ir arī tādi, kurus var pārziemināt, lai tie ar savu daili priecētu arī nākamajā gadā. Šoreiz "Tavs Dārzs" aplūko krāšņo pelargoniju pārziemināšanas knifus, sniedz padomus to pavairošanā un arī kopšanā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Drēgnajā rudenī no aukstuma jāpasargā daudzi augi – jārok dāliju gumi un kannas, jānes telpās eņģeļtaures arī citi augi. Lai gan vasaras puķu mūžs ir viena sezona, tās var pamēģināt arī pārziemināt paša spēkiem, lai tās atkal nākamgad priecētu ar savu krāšņumu. Kā savulaik "Tavs Dārzs" sacīja zemnieku saimniecības "Bērziņi" dārzniece Iveta Bērziņa, vienas no vienkāršāk pārziemināmajām vasaras puķēm ir pelargonijas.

Rakstā tālāk lasi audzētāju ieteikumus pelargoniju pārziemināšanai, uzzināsi arī tautas metodes spraudeņu pavairošanai, kā arī varēsi izlasīt ļoti detalizētu Nacionālā botāniskā dārza Oranžērijas nodaļas vadītājas Zanes Purnes stāstījumu par pelargonijām, to dzimteni un nonākšanu Latvijā. Tāpat esam sarūpējuši rakstu par to, pārziemināt vēl citas populāras vasaras puķes, piemēram, sīkrozes, gerberas, petūnijas, balzamīnes un begonijas.

Tags

Dārza darbi Dārza labiekārtošana Pelargonijas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form