No stādīšanas līdz kopšanai katrā sezonā – tūju apstādījumu enciklopēdija

No stādīšanas līdz kopšanai katrā sezonā – tūju apstādījumu enciklopēdija
Foto: Shutterstock

Tūjas viennozīmīgi ir augi, kas atrodami teju katrā dārzā. Tie izsenis iecienīti latviešu dārzos, tāpēc katram arī ir savs jautājums par tā kopšanu, piemēram, kāpēc tas pēkšņi dzeltē, vai vajadzīgs mēslot, kā pareizi apgriezt u.tml.

Vai tas būtu dzīvžogs, lielākas dobes sastāvdaļa vai kāds norobežojums, tūju kopšanā jāievēro līdzīgi noteikumi. Lai arī tūjas ir mūžzaļas, tas nenozīmē, ka augs pats spēj ar visu tikt galā un mums nekā tām nav jāpalīdz. Piemēram, pie dzeltēšanas vainojams ūdens trūkums pēc iestādīšanas. Iemesli var būt vairāki, tāpēc rūpīgi jāizvērtē, kas ir pie vainas, un šai sakarā palīdzēs kokaudzētavas speciālista konsultācija šeit.

Ja tūjas vēl kaut kā citādāk izrāda savu nepatiku, pievērs uzmanību rakstiem par auga nīkuļošanas iemesliem, to apgriešanu un kopšanu. Tā kā dārza darbi jau pavisam drīz ritēs pilnā sparā, apgūsti jau laikus, kas būtu jādara, lai augi varētu būt saimniekiem pateicīgi.

Source info

DELFI Tavs Dārzs


Copyrights

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Lasi vēl


Tavs Dārzs iesaka