Vasaras izskaņa – īstais laiks ceriņu stādīšanai. Šķirnes un padomi
Foto: Shutterstock

Lai arī ar ceriņiem asociējam vien pavasari un šķiet, ka līdz tam vēl tik tālu kā līdz Maskavai, dārzkopības speciālisti atgādina – tieši šobrīd ir īstais laiks ceriņu stādīšanai. Tamdēļ ''Tavs Dārzs'' sazinājās ar ceriņu audzētāju Uģi Pīru un noskaidroja, kā tas vislabāk darāms.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ceriņu audzētājs stāsta, ka sezona nav rādītājs tam, kad un ko stādīt. Tad, kad būs pienācis ceriņu ziedēšanas laiks, stādīt jau būs par vēlu un aromātiskās ziedu kupenas tā uzreiz neizdosies iesmaržot, tāpēc labāk dārza darbus darīt tam piemērotos brīžos.

Kāpēc stādīt tagad? Audzētājs atklāj, ka tagad vēl ir pietiekami silts, zemīte ir gana mitra un stāds paspēs labi ieaugties līdz rudenim, lai neapsaltu un neiznīktu, turklāt pavasarī tas būs jau gana nobriedis zaļošanai. Ja šobrīd audzētavās redzi dažādu šķirņu ceriņus, zini, ir īstais laiks iepirkt vēlamās šķirnes ietvarstādiem jeb konteinerstādiem. Lai arī šie stādi zināmi ar to, ka tos var izstādīt jebkurā laikā, tomēr šobrīd būs vispiemērotākais laiks, lai pavasarī sagaidītu skaisto ziedoni. Pats audzētājs gan atklāj, ka ir bijuši gadi, kad pēdējais stāds iestādīts vēl novembrī, tā kā pēdējo brīdi būs grūti palaist garām.

Tags

Ceriņi Dārza darbi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form