Visu laiku mīlētākās ziemcietes no vecmāmiņas pūra lādes
Foto: Shutterstock

Ziemcietes savulaik bija iecienītākie dārza augi, jo prasīja mazāk darba un ieguldījumu kā tas ir ar viengadīgo puķu stādījumiem, piemēram, vasaras puķēm, kas lauku sētu kopšanā nebija mazsvarīgi. Jaunajām saimniecēm gribējās palepoties ar kādu krāšņāku un eksotiskāku augu, taču iespēju nemaz tik daudz nebija. Tāpēc tieši ziemcietes izplenījušās pieprasījumu un parūpējušās par sentimentālām atmiņām, kas atgādina par pavadīto laiku lauku dārzos.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Teju katrā dārzā goda vietā gozējās puķu dobe, kurā ziedēja gan peonijas un pīpenes, gan magones. Virs žogiem savus zilo toņu pīķus slēja zilauši jeb bruņniekpieši, rasas lāses pilināja kurpītes, bet lietū galvas uz leju smagi lieca jūrnieku rozes. Katrā mājā pie kāda stūra bija sastopams dievkociņš, plīvurpuķe vai kazbārdis, pavasarī plauka vizbulītes, sniegpulkstenītes, kreimenes, skolas izlaidumos visus apreibināja tumši sarkano agro peoniju aromāts, vasaras vidū un līdz pat rudenim ar savu smaržu daudzkrāsainie flokši vilināja baudīt vakara burvību, bet atvasaru ieskandināja dažādu asteru simfonija.

Un joprojām daudzi no šiem augiem nav zaudējuši savu pieprasījumu, taču šoreiz apkopojām ziemcietes, kas veido pamatu jeb skeletu ziemciešu stādījumos, vai arī izmantojamas kā soliteraugi dārza telpā.

Portāls TavsDārzs.lv konsultējās ar stādaudzētavām ''Bērziņi'' un ''Baižas'', lai noskaidrotu, kas varētu būt tie augi, kas ierindotos zem nosaukuma ''augi no vecmāmiņas pūra lādes''. Kā izrādās, to ir gana daudz.

Tags

Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form