Ziemciešu dobes kopšana vasaras vidū – pieredzējušas dārzkopes padomi
Foto: Shutterstock

"Šis ir gads, kas palīdzēs izvērtēt, kuri augi jūsu dārzā ir izturīgākie un spējīgākie pielāgoties," secina puķu audzētāja Sanita Reinberga no Talsu puses.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savus skaistos, plašos ziemciešu paraugstādījumus viņa šogad laistījusi tikai vienu reizi. Tas darīts, kad saimniece jutusi – augiem tiešām vairs nemaz nav spēka. Augi šajā dārzā ir izturīgi, jo augsne labi ielabota, trūdvielām bagāta un ir augsts gruntsūdens. Taču katrā dārzā augu izturības limits ir citāds, tas atkarīgs no daudziem faktoriem. Regulāra laistīšana noteikti vajadzīga visiem podos augošajiem augiem un ja augsne

Ja augu sāk laistīt, tas jādara regulāri. Ja mitruma maz, augs pats dosies pēc tā dziļumā, mēģinās izdzīvot. Ja sāk laistīt, saknes attīstīsies virspusē un tas paļausies uz kopēju.

Patlaban svarīgi nogriezt vecos ziedus, paīsināt vai izgriezt dzinumus. Apgriešana tūliņ pēc noziedēšanas daudziem ziediem var veicināt atkārtotu uzziedēšanu, piemēram, delfīnijām.

Dažus augs var nogriezt pavisam zemu vai saīsināt dzinumus. Piemēram, salvijas tagad var apcirpt zemu, lai ataug. Kaķumētrām var saīsināt dzinumus vai apgriezt. Helēnijām un monardām vēlams nogriezt vecos ziedus, lai neveido sēklas, bet raisa jaunus ziedus. Apfrizē arī noziedējušos dekoratīvos pelašķus.

Vislabāk augus apgriezt pamazām, visu sezonu pa ziedkopai, izgriežot pa dzinumam vai to saīsinot. Tad tie atjaunojas harmoniskāk.

Vasaras otrā pusē ziemcietēm noteikti vajadzēs dot rudens mēslojumu. Vislabāk to dot šķidrā veidā ar laistāmo ūdeni, nevis nobērt granulas.

Šķidrais mēslojums augiem ir kā sistēma cilvēkam – iedarbojas momentāni. Granulas ir kā tablete – labums jūtams daudz lēnāk.

Populārie dekoratīvie sīpoli ar lielajām galvām ir gatavi, lai tos pārstādītu. Patlaban tie jau sāk zaudēt savu dekorativitāti un nokalst, taču vēl ir labi redzami, tāpēc viegli atrast arī sīpolu. Ja dobi izravē un aizvāc sausos lakstus, bet pārstādīt nepagūst, sīpola augšanas vietu atzīmē ar kociņu.

Parasti sīpolus pārstāda augustā, taču šogad viss dārzā notiek straujāk. Sīpolus Sanita pārstāda tūliņ pēc izrakšanas.

Dekoratīvie sīpoli var augt dobē bez pārstādīšanas, taču tad tiem galvas nebūs tik lielas. Sīpoliem, kam ziedu bumbiņas mazākas, tas nav tik svarīgi. Taču sīpoliem ar lielajām galvām pazemē viena sīpola vietā ir izveidojušies divi, kurus var atdalīt. Nākamgad jau var iegūt divas lielas sīpolu bumbas.

Tags

Ziemcietes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form