Laputis dārzā. Efektīvas metodes sērgas apkarošanai
Foto: Shutterstock

Laputis dārzā ir īsta sērga – mazie un melnie kukainīši apsēd augus tā, ka reizēm pat zaļās auga lapas nevar pamanīt. Tomēr arī ar šiem kaitēkļiem var tikt galā! Rakstā tālāk lūko "Tavs Dārzs" ir sarūpēto padomu vācelīti, kā cīnīties ar laputīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šie mazie dārza kaitēkļi var uzglūnēt augiem ne tikai dārzā, bet arī siltumnīcā, nodarot pamatīgu postažu. Laiks pieteikt tām dārzā karu!

Lielākoties laputis var ievērot zem augu lapu apakšām, kur tās intensīvi sūc ārā lapu sulu, kā rezultātā tā sāk deformēties. Sākumā gan jāsaprot, ka ir dažādu veidu laputis, piemēram, ābeļu zaļā laputs, pupu laputs, rožu lielā laputs un citas. Tikpat atšķirīgs ir arī to attīstības cikls.

Lai gan šķiet, ka šo kaitēkļu apkarošana ir neiespējamā misija – tā nebūt nav! Ir virkne ar paņēmieniem, kā ātri vien atbrīvoties no laputīm. Lūko speciālistu padomus un arī tautas ieteikumus, kas palīdzēs tev atbrīvoties no laputīm uz visiem laikiem!

Tags

Dārza darbi Dārza kari Kaitēkļi Laputis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form