Sējas darbiem gatavs: plūmju tomātu un ķirštomātu šķirņu saraksts
Foto: Agrimatco Latvia

Pavisam drīz uz palodzēm būs sarindoti tomātu sēklu trauki, bet līdz tam brīdim vēl kāds laiciņš jāuzgaida. Tikmēr jaunās sezonas gaidās varam izpētīt sēklu piedāvājumu, tāpēc portāls "Tavs Dārzs" aplūko plūmju tomātu, ķirštomātu un mazo plūmīšu šķirņu piedāvājumu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Agrimatco Latvia" Sēklu nodaļas vadītāja Guna Dūda-Kraukle aicina katru dārzkopi eksperimentēt ar tomātu audzēšanu, jo tikai tā varēs saprast, kas pašiem labāk sanāk un arī garšo. "Patīk šis tomāts vai nepatīk – tas ir subjektīvi," tā speciāliste. "Katru gadu pamēģiniet kādu jaunu tomātu šķirni, lai saprastu, kā tā aug. Vai tā būs jūsu šķirne? Atcerieties, ka arī katrs gads audzētājiem ir citādāks (piemēram, to ietekmē laikapstākļi). Ja vienu gadu šķirne nepadosies, tad varbūt citu gadu izdosies."

Rakstā tālāk vari aplūkot tomātu šķirnes, kuras iesaka "Agrimatco Latvia" speciāliste.

Kur iegādāties rakstā zemāk minētās tomātu šķirnes?

  • agrimatco.lv
  • marupesseklas.lv
  • rozlejas.lv
  • zalumnica.lv
  • amozoli.lv
  • un citviet.


Portāls "Tavs Dārzs" informāciju par tomātu šķirnēm guva SIA "Agrimatco Latvija" decembrī organizētajā vebinārā "Tomātu šķirnes un augu aizsardzība".

Tags

Dārzs Tomāti
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form