Vai vasarā var stādīt zemenes?
Foto: Shutterstock

Par zemeņu stādīšanas laiku allaž tiek dēvēts rudens, bet – vai to var darīt arī citā gadalaikā, piemēram, vasarā?

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Laikrakstam "Latgales Laiks" lasītājs Ilmārs ir uzdevis jautājumu par to, vai vasarā var izraut zemeņu stādus un iestādīt jaunus. "Lasīju, ka zemenes ieteicams stādīt rudenī," tā Ilmārs.

Atbildi lasītājam sniedzis Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) vecākais speciālists dārzkopībā Māris Narvils, kurš skaidrojis, ka zemeņu frigo stādus, kas novākti vēlā rudenī, proti, novembrī vai decembrī pēc ziedpumpuru ieriešanās un uzglabāšanas aukstuma kamerā (-1 grāda temperatūrā), var stādīt visu sezonu. Kā laikrakstam skaidro speciālists, pārējos jūnijā nav vērts stādīt, vienīgi jūlija beigās. "Ja vecajiem stādiem nav ogu, tad tos var plēst ārā. Vietā, kur būs zemenes, var iesēt zaļmēslojumu – eļļas rutkus vai baltās sinepes," padomos dalās speciālists.

Ja tev ir kāds jautājums par augiem dārzā, to audzēšanu, stādīšanu vai citiem dārza darbiem, tad raksti to komentāru sadaļā vai arī e-pastā: maja@delfi.lv.

Tags

Dārza darbi Dārzs Zemenes
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form