Video: Kāpēc mēdz neieaugt pavasarī stādītie augļu koki
Foto: Shutterstock

Pavasarī ir nopirkts skaists stāds, bet tas dārzā neieaug. Kas pie tā vainīgs? Kāpēc pavasarī stādītie augļu koki negrib ieaugt? Atbildes uz šiem jautājumiem sarūpējuši stādaudzētavas "Blīdene" darbinieki, kas publicējuši noderīgu videorullīti dārzkopjiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Stādaudzētavas "Blīdene" īpašnieks Rinalds Rullis video rāda un stāsta, kāpēc pavasarī stādītie augļu koki mēdz neieaugt. Kā video atklāj Rullis, ar šādu jautājumu cilvēki pie viņiem vēršas ik pa laikam. Kur šie stādi pirkti – cilvēki parasti neatklāj. Tie nopirkti maijā vai jūnijā, vizuāli izskatās skaisti, pat ir izplaukuši, bet dārzā tie vienkārši neieaug.

Kā stāsta zinošais speciālists, pavasarī var nopirkt tā sauktos stādu kailsakņus, kuriem vēl nav izplaukušas lapas. Lai tie labi saglabātos – kociņš ir jātur mitrumā, to saulē nevajadzētu likt. "Tie ir jāiestāda pēc iespējas ātrāk, cītīgi jālaista, gan būs labs rezultāts," padomos dalās Rullis. Lai stādus var pārdot visu sezonu, audzētāji tos iestāda maisos vai podos. "Šeit ir tā problēma – ir audzētavas, kas kailsakni iepodo podā, bet neieliek tā saucamajā "zeķē", tad rodas šis pārpratums vai bēdīgā situācija, kad stāds maijā vai jūnijā ir izplaucis, bet sakņu sistēma tam nav izveidojusies," tā Rullis.

Kā izskatās tā saucamā "zeķe", kāpēc ir svarīgi, lai ap augļu koka sakni būtu "zeķe", to lūko video zemāk!

Stādaudzētavas "Blīdene" video:

Savukārt zemāk atradīsi vēl citus rakstus par augļu kokiem, kuros varēsi iepazīt ne tikai dažādas augļu koku šķirnes, bet arī izlasīt noderīgu informāciju par to audzēšanu.

Tags

Augļu koki Dārzs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form