Ceļvedis trauku mazgājamās mašīnas meklējumos
Foto: Shutterstock

Trauku mazgājamā mašīna kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu daudzās mājsaimniecībās, bet kā izvēlēties savam mājoklim piemērotāko? Konsultējoties ar sadzīves tehnikas ražotāju ''Electrolux'', mūsu veidotais ceļvedis palīdzēs atrast to piemērotāko trauku mazgājamo mašīnu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Platība un vieta

Pirms trauku mazgājamās mašīnas iegādes rūpīgi izvērtē savas virtuves ietilpību, kā arī pārbaudi, kur ierīci iespējams pieslēgt ūdens padevei, iesaka ''Electrolux'' eksperts Jānis Cimdiņš.

Arī pavisam nelielai virtuvei iespējams pielāgot trauku mazgājamo mašīnu, kas novietojama uz virtuves darbvirsmas. Tā gādās par tīriem traukiem, taču būs pietiekami maza un ietilps virtuvē.

Standarta trauku mazgājamā mašīna virtuvē ietilps, ja tai atvēlētā vieta būs vismaz 60 centimetrus plata, savukārt nedaudz šaurākai trauku mazgājamajai mašīnai pietiks ar 45 centimetriem, stāsta eksperts.

Trauku mazgājamo mašīnu veidi

Trauku mazgājamās mašīnas iespējams pielāgot, lai tās iederētos arī specifiskā virtuves dizainā, piemēram, pilnībā integrētās trauku mazgājamās mašīnas var aprīkot ar dažādiem priekšējiem paneļiem.

Daļēji integrētas trauku mazgājamās mašīnas tiek pielāgotas līdzīgā veidā, taču to vadības panelis ir redzams. Savukārt, ja ir vēlēšanās ierīces dizainu ikdienā redzēt pilnībā, tad piemērota būs brīvi stāvoša trauku mazgājamā mašīna.

Ietilpība

Trauku mazgājamās mašīnas ietilpību visbiežāk apraksta, izmantojot standarta trauku komplektu skaitu. Viens standarta trauku komplekts ir – virtuves trauki un piederumi maltītei, kurā pasniegti trīs ēdieni ar dzērienu.

Ja esat liela un rosīga ģimene, tad piemērota būs trauku mazgājamā mašīna, kurā iespējams ievietot 12-15 standarta trauku komplektus. Ja esat neliela ģimene, tad pietiks arī ar ierīci, kurā ietilpst deviņi standarta trauku komplekti. Taču mājsaimniecībā, kuru apdzīvo viens vai divi cilvēki, vispiemērotākā būs kompakta trauku mazgājamā mašīna ar sešu standarta trauku komplektu ietilpību.

Mazgāšanas programmas

Izvēloties trauku mazgājamo mašīnu, svarīgi saprast, kāda veida traukus visbiežāk būs nepieciešams mazgāt. Dažas ierīces ļauj variēt augšējo un apakšējo plauktu mazgāšanas intensitāti, kā arī temperatūru, lai viena cikla ietvaros būtu iespējams mazgāt dažādus traukus – trauslākos augšējā grozā, bet netīros un gatavošanas piederumus – apakšējā.

Lai izmazgātu netīrumus no pannām un katliņiem, ieteicams lietot mazgāšanas programmu līdz 70 grādiem, kas garantē efektīvu un jaudīgu mazgāšanu. Savukārt, ja esat vīna cienītājs, tad meklē trauku mazgājamo mašīnu ar funkciju, kas nodrošina papildu stabilitāti un aizsardzību glāzēm, piemēram, ''SoftSpikes'' un ''SoftGrips''.

Energoefektivitāte

Elektroenerģijas patēriņa efektivitātes marķējums tiek piedāvāts no A+++ (visefektīvākā) līdz D (vismazāk efektīvā). Lai ietaupītu ūdens un elektroenerģijas patēriņu, ieteicams iegādāties ierīci, kuras marķējums ir A+ vai augstāks. Mūsdienās trauku mazgājamās mašīnas piedāvā arī ūdens taupīšanas sistēmu, kas samazina ūdens patēriņu un lieto līdz 7,5 litriem ūdens katrā mazgāšanas ciklā.

Bet, ja trauku mazgājamās mašīnas iegādi kavē kāds aizspriedums vai neskaidrs jautājums, noderīgus padomus un skaidrojumus var iepazīt šeit.

Tags

Trauku mazgājamā mašīna
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form