Dvieļu locīšanas paņēmieni un nevajadzīgo dvieļu otrā dzīve
Foto: Shutterstock

Pēc čaklas kārtošanas nedēļas organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe portāla "Tava Māja" lasītājus aicina pievērsties vieglākam darbiņam – dvieļu kārtošanai. Viņa video pamācībā rādīs, kā glīti salocīt dvieļus, kā arī pastāstīs, ko iesākt ar dvieļiem, kas vairs nav vajadzīgi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā. Katru dienu tiks publicēts viens iedvesmojošs padomu raksts, kurā Dana sniegs noderīgus padomus par kārtības uzturēšanu, piemēram, pirmdien sākām ar pārvērtībām virtuvē – iemācījāmies, kā pareizi uzglabāt sadzīves tehniku. Šajā rakstā vari aplūkot visus nedēļas tematus. Paralēli tam sociālā tīkla "Facebook" lapā "Māja&Dārzs" norisināsies kārtošanas izaicinājums, kura laikā kāds no izaicinājuma dalībniekiem varēs laimēt bezmaksas dalību "Dana ar kasti" organizētajos tiešsaistes kursos.

Ieteikumi, kā kārtot dvieļus

  • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā – dvieļus), varēsim paraudzīties uz tiem no cita skatpunkta.
  • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, ņemot dvieļus, vari sev uzdot jautājumus: vai man šis dvielis ir vajadzīgs? Vai tam jau ir nolietojuma pazīmes? Vai tas labi uzsūc mitrumu?
  • Dvieļus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
  • Dvieļus grupējam divās kaudzēs – lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
  • Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Dvieļi noderēs arī patversmēm! Tāpat tos var arī pāršūt, izveidojot mazas lupatiņas. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Facebook" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Facebook" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
  • Dvieļus lokam un kārtojam vertikāli kādā dziļā grozā. Dvieļus var arī rullēt.
  • Vēlams nodalīt lielos dvieļus no mazajiem vai vidēja izmēra.

Kā skaisti salocīt dvieļus, lūko video pamācībā zemāk!

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā un rakstos zemāk, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Tags

Dana Gulbe Dvielis Mājas darbi Mājas tīrīšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form