Jebkurā stikla traukā ar atvērtu augšdaļu var izveidot eļļas lampiņu – liesmojošu kompozīciju, kas nenodeg ātri kā svece, bet gan saglabā nemainīgu izskatu, ja eļļas līmeni ik pa laikam papildina, iesaka žurnāls "Praktiskie Rokdarbi".

Ja dakts turētājs ir lielāks par glāzes diametru, tā malas noloka uz leju. Šādi tas būs stabilāks, jo ciešāk turēsies pie glāzes.

Dažos dekoratīvos stikla traukos interesanti izskatās iekšpusē degoša liesma. To var panākt, degļa turētāju iedziļinot, – kātiņus uzlokot uz augšu un galus saliecot āķīšos. Jāņem vērā, ka trauka sašaurinātās augšdaļas dēļ gaisa apmaiņa iekšpusē ir ierobežota, tāpēc liesma būs vājāka nekā atklātā telpā, kā arī karstais gaiss uzkrāsies traukā, un tam pieskarties degšanas laikā nevajadzētu.

Lai šādu lampiņu aizdedzinātu, deglis jāizvelk ārā, jāiededz, un degošā liesma jāiedziļina atpakaļ traukā.

Jācenšas degli nostiprināt pēc iespējas tuvāk eļļas līmenim. Ja eļļai, sūcoties augšup pa dakti, jāmēro pārāk tāls ceļš, liesma var apdzist. Nodzēst šāda veida lampu var, uzliekot traukam vāciņu. Tas apturēs skābekļa piekļuvi, un liesma nodzisīs.

Eļļas līmenis lampiņā ik pa laikam ir jāpapildina, tāpēc jau iepriekš var iegādāties lielāku tilpumu, nekā vajadzīgs glāzes piepildīšanai. Tā kā pudeles, kurās vazelīneļļu pārdod, ar pievilcību neizceļas, mājās to var iepildīt kādā greznākā traukā, un arī eļļas glabātuvi veidot kā estētisku objektu, kas nav jāslēpj skapī.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!