Kā nomazgāt PVC logu un durvju rāmjus
Foto: Shutterstock

Pavasara gaidās biežāk paveramies pa logu, cerot ieraudzīt jau pirmās siltās sezonas vēsmas. Lai arī līdz tām vēl nedaudz jāpaciešas, var jau pamazām sākt post māju pavasara sagaidīšanai, un logu tīrīšana ir viens no šiem darbiem. Šoreiz – kādus līdzekļus izmantot PVC logu un durvju rāmju mazgāšanai.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms rokās ņem jebkuru tīrīšanas līdzekli, piemēram, kas paredzēts stiklu tīrīšanai, rūpīgi pārbaudi tā sastāvu. Jo nebūt nav tā, ka rāmja tīrīšanai derēs jebkas. Kā norāda ''Zebra logi'' speciālisti, var mazgāt rāmjus ar tiem pašiem stikla tīrīšanas līdzekļiem, ar nosacījumu, ka to sastāvā nav skābes un acetons, pretējā gadījumā virsma kļūs nespodra un švīkaina. Tāpat nedrīkst izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus vai šķīdumus (nitrošķīdinātājs, šķidrums lakas noņemšanai u.tml. ), kas reaģē ar PVC un bojā virsmas elementus. Vēl kāds ne mazāk svarīgs faktors – loga rāmjus nedrīkst tīrīt ar sausu drānu – arī tas kaitēs rāmja izskatam, tāpēc allaž izmanto samitrinātu lupatiņu.

''Rendoks'' logu kopšanas speciālisti rekomendē rāmjiem izmantot siltu ūdeni, kam pievienots trauku mazgājamais līdzeklis – ar to ļoti labi izdosies nomazgāt gan putekļus, gan parādījušos pleķus. Trauku mazgājamā līdzekļa vietā var izmantot arī ziepes, kārtīgi izšķīdinot tās ūdenī, taču sodu, pulveri un tīrīšanas pastas labāk atstāt citiem tīrīšanas darbiem. Mazgājot plastmasas logu rāmjus, nekādā gadījumā nesit pa stiklu un neskrāpē rāmi.

Loga rāmja mazgāšanā pievērs uzmanību vēl vienam loga elementam – gumijas blīvējumam, pateicoties kuram, telpā neiekļūst mitrums un aukstais gaiss. Ar laiku šīs blīvējuma gumijas zaudē savas īpašības, tāpēc ar mitru lupatiņu nomazgā arī šīs vietas.

Tags

Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form