Kā notīrīt noputējušās gaismiņu virtenes un mākslīgos egļu zarus
Foto: Shutterstock

Svētku laikā neiztrūkstoša sastāvdaļa ir gaismiņu virtenes, ko iekārt eglītē vai logos, salikt uz plaukta vai kur citur, lai rotātu telpu ar mājīgajām lampiņām, tāpat visai iecienīti ir mākslīgo egļu zari, ar kuriem veidot kompozīcijas. Ja virtene vai zari noputējuši un saķepuši smalkiem putekļiem, noderēs priekšlikumi, kā tos notīrīt.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms izkar virteni noskatītajā vietā, vispirms izkārto to uz grīdas vai kādas citas virsmas, piemēram, galda. Un tad virteni notīri ar putekļu slotiņu – ar mīkstajiem sariem apslauki virteni no visām pusēm. Ja mājās ir mazais rokas putekļu sūcējs, arī tas būs labs palīgs, tikai jāuzmana, lai neiesūktu virtenes galu ar visām lampiņām.

Ja šie paņēmieni nepatīk vai arī virtene ir jau izkārta, vēl var izmantot fēnu šim darbiņam – ar vēja plūsmu nopūt putekļus, ierosina ''How to Clean Stuff''.

Līdzīgi ir ar mākslīgajiem egļu zariem – putekļu slotiņa ļoti labi izslaucīs gružus arī starp skujām, bet vēl var iznest zarus laukā un izkratīt tos svaigā gaisā, lai putekļus aizpūš vējš, nevis tie nosēžas istabā uz grīdas. Vēl virtenes un zarus var no putekļiem atbrīvot, uzvelkot rokās mīkstus cimdus, kaut vai kokvilnas darba cimdus un ar pirkstiem apņemt netīrās vietas. Tad visi putekļi paliks uz cimdiem, kurus pēc tam var izmazgāt.

Ja noputējušas ir diegu lampiņu virtenes, padomus, kā atgūt tīrību šiem rotājumiem, lūko šeit.

Tags

Putekļi Ziemassvētku rotājumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form