Kā pareizi... Ielikt iekšdurvis
Foto: F64

Ja esat nolēmis uzstādīt jaunas iekšdurvis savā mājoklī, viss, kas jums nepieciešams, ir izveidot sausu un tīru durvju aili, kurā, pareizi nostiprinot durvju rāmi ar skrūvēm un ķīļiem, varēsiet ielikt savas jaunās durvis eņģēs.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Nepieciešamie rīki

Līmeņrādis

Elektriskā urbjmašīna

Āmurs

Mērlenta

Skrūvgriezis

Ķīļi

Nepieciešamie materiāli

Durvis, durvju rāmis

Skrūves (40 un 70 mm)

Tapas

Dībeļi

1. Pirms durvju ielikšanas

Līdz izmantošanas laikam durvis glabāt sausā un labi ventilējamā vietā, novietojot tās horizontālā stāvoklī. Pirms durvju ielišanas pārbaudiet to tehnisko stāvokli!

Atcerieties, ka ailei, kurā paredzēts ielikt durvis, jābūt pilnīgi sausai! Ja vēlaties ielikt durvis vannasistabā, tad nepieciešams tās nokrāsot ar ūdensizturīgo krāsu (augšēju un apakšējo durvju malu).

2. Durvju rāmja ielikšana

Vispirms pārliecinieties, lai aile, kurā ievietosiet durvis, būtu lielāka par 15-40 mm. Pirms durvju ielikšanas ailē izurbiet caurumus skrūvēm, ar kurām tiks nostiprināts durvju rāmis. Ievietojies izurbtajos caurumos dībeļus. Ievietojiet ailē durvju rāmi un ar līmeņrāža palīdzību pārbaudiet, vai tas novietots taisnā leņķī attiecībā pret grīdu. Rāmi pieskrūvējiet ar skrūvēm, vispirms pieskrūvējot to rāmja pusi, kurā atradīsies eņģes. Pēc tam nostipriniet no divām pusēm ar ķīļiem, izvietojot tos līdzās skrūvju caurumiem. Attālumu starp durvju kārbu un sienu aizpildiet ar tam paredzētām putām.

3. Durvju ielikšana 

Ielieciet durvis ēņģēs, pārbaudiet vai sprauga starp durvīm un rāmi ir vienāda platuma visā durvju perimetrā. Durvju malai un rāmja šķautnei jābūt pilnīgi paralēlām. Regulēšanu un korekciju veic ar fiksējošajām skrūvēm vai ķīļiem.

4. Kopšana

Regulāri jāpārbauda stiprinājumi, slēdzene, eņģes un durvju roktura stāvoklis. Vajadzības gadījumā skrūves jāregulē. Eņģes un slēdzenes mēlīti jāeļļo vismaz reizi gadā.

Informācija sagatavota sadarbībā ar "Jeld Wen Door Solutions".

2., 3.

"K-rauta"
Foto: "K-rauta"

Kā pareizi... Ielikt iekšdurvis
Foto: "K-rauta"


Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form