Kā pareizi kopt un mazgāt akrila vannu?
Foto: Shutterstock

Vannas kopšana to īpašniekiem ir neizbēgama, taču nereti trūkst padomu par to, kā vislabāk kopt vannu, kādus līdzekļus izmantot un kas jāzina, lai virsma netiktu sabojāta. Šoreiz padomi attiecināmi tieši uz akrila vannu kopšanu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tā kā akrila vannas ir visai bieži sastopamas, tad apkopojām dažādu vannu ražotāju padomus par to, kā pareizi rūpēties par vannu, lai tā nezaudētu savu vizuālo pievilcību. Kā norāda vannu ražotāji, tad akrila vanna vienmēr labi izskatīsies un arī labi kalpos, ja tiks pienācīgi kopta.

Lai arī katrs vannas ražotājs norāda savus ieteikumus un padomus to kopšanā, jo izstrādājumi atšķiras, tomēr ir pamatnosacījumi, kas attiecināmi uz visām akrila vannām un kas noteikti būtu jāievēro.

Viens no galvenajiem pamatlikumiem, kas jāņem vērā – neizmantot līdzekļus, kas nav atļauti akrila izstrādājumu kopšanai. Pat tad, ja šķiet, ka līdzeklis nekādu kaitējumu neradīs, abrazīvas pastas, sārmaini un neatbilstoši līdzekļi sabojās virsmu. Nedrīkst lietot līdzekļus, kuru sastāvā ir spirts, amonjaks un acetons, tāpat arī veļas pulveris nebūs piemērots virsmu tīrīšanai. Izmantojami ir šķidri, krēmveidīgi vai speciāli akrila vannām paredzēti mazgāšanas līdzekļi, norāda Vannavanna.lv.

Vēl kāds ne mazāk svarīgs noteikums, ko dažkārt vairums piemirst, ir, ka tīrīšanas līdzekļus nedrīkst lietot uz sausas virsmas. Kā norāda vannu ražotājs Amirels.lv, tad pirms uzkopšanas sākuma, vannas virsma ir jāsamitrina, bet līdzeklis jāuzklāj un tad jāatstāj uz 5-7 minūtēm ievilkties, un tikai tad ar ūdens strūklas un maigas lupatiņas palīdzību var tīrīt akrila virsmu. Pēc mazgāšanas vannu vienmēr ieteicams kārtīgi noskalot ar siltu ūdeni.

Svarīgi ir ne tikai tīrīšanas līdzekļi, bet arī izmantotie rīki. Akrila vannas noteikti nedrīkst tīrīt ar raupju, cietu un abrazīvu lupatiņu vai švammi, jo jebkurš abrazīvs materiāls sabojās virsmu. Šim nolūkam derēs mikrošķiedras lupatiņas vai mīksti sūkļi.

Ja vannā tiek mazgāti mājdzīvnieki, tad ieteicams ieklāt speciālu blīvu, biezu gumijas paklājiņu, kas neļaus saskrāpēt virsmu. Tas pats attiecas, ja vannā regulāri tiek likti smagi priekšmeti – spaiņi, bļodas utt. Jācenšas izvairīties no saskarsmes ar citu ķīmisko līdzekļu lietošanu, piemēram, izlejot ūdeni, ar ko tīrīta grīda vai kas cits. Savukārt, vannā esošos hromētos izstrādājumus jātīra ar speciāliem tīrīšanas līdzekļiem, kas tiem ir paredzēti.

Vannu ražotāji norāda, ka ierīcēm, kas aprīkotas ar hidromasāžas sistēmu, specializētā tīrīšana ir jāveic ne retāk kā reizi mēnesī. Lai to izdarītu, piepildiet vannu ar ūdeni un pievienojiet hidromasāžas sistēmu tīrīšanas līdzekli, ieslēdziet hidromasāžas sistēmu uz 5-10 minūtēm. Pēc tās izslēgšanas joprojām ūdeni atstājiet vannā uz 5-10 minūtēm.

Tags

Vanna Vannasistaba
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form