Ko darīt, ja, nemainot paradumus, audzis elektrības patēriņš
Foto: Shutterstock

Man ir aizdomas, ka dzīvoklī ledusskapis un boileris patērē stipri daudz elektrības. Kā es varētu pārbaudīt, vai patēriņš sakrīt ar ražotāja norādīto vai ir lielāks? Vai kāds piedāvā šādu pakalpojumu? Tā žurnālam "Praktiskais Latvietis" vaicā lasītājs Guntis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja strauji pieaudzis elektrības patēriņš, bet ikdienas paradumi nav mainījušies, der noskaidrot, kura ierīce mājās patērē ievērojami vairāk elektrības nekā agrāk.

Viens no variantiem ir pasūtīt kādā firmā elektroauditu, ko veic sertificēti elektriķi, mērījumiem izmantojot speciālas ierīces, un vēlāk sniedz ieteikumus, kā situāciju uzlabot. Iespējams uzzināt elektrības patēriņu katrā telpā, kā arī konkrētai ierīcei. Dažas firmas savus pakalpojumus piedāvā ne tikai lielajiem ražotājiem, bet arī mājsaimniecībām. Samaksa par auditu atkarīga no mājokļa iekārtojuma un platības, un vidēji tā ir, sākot no 100 eiro.

Lētāks risinājums ir iegādāties elektroenerģijas patēriņa mērītāju. Ierīce ir gana gudra, jo spēj ne tikai noteikt reālo patēriņu, bet arī novērtēt to kilovatstundās un displejā uzrādīt maksu par patērēto. Mērierīce ir vienkārši lietojama: elektroierīces kontaktdakšu iesprauž mērītājā, bet mērītāja kontaktdakšu – elektrotīkla rozetē. Šādas mērierīces var nopirkt interneta veikalos un sadzīves preču lielveikalos par 14–30 eiro. Darbības princips tām lielākoties ir vienāds.

Tam, ka elektriskais ūdens sildītājs (tā sauktais boileris) un ledusskapis patērē vairāk elektroenerģijas nekā agrāk, var būt objektīvi iemesli. Piemēram, boilerim, iespējams, ir apkaļķojies sildelements, savukārt ledusskapim – nolietojušās vai saplīsušas durvju blīves, siltais gaiss ieplūst ledusskapja nodalījumā, un ierīce patērē vairāk elektroenerģijas, lai to atdzesētu.

Tags

Elektriskais boilers Elektroapgāde Virtuves tehnika
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form