Noderīgs padoms, kā ar krītu iztīrīt eļļas un tauku traipus
Foto: Shutterstock

Pat viskārtīgākajam cilvēkam var gadīties maltītes gatavošanas vai ēšanas laikā notašķīties ar taukiem vai eļļu. Kā raksta "Apartment Theraphy", šajā brīdī tev talkā jāsauc krīts, jo tas lieliski palīdz likvidēt radušos kļūmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pirms doties meklēt krītiņus, kuri stāv kādā mājvietas atvilktnē un, iespējams, krāj putekļus, jāpiemin, ka pilnībā visi krītiņi tev nederēs – īpaši tie, ar kuriem zīmē bērni. Daudzi no tiem satur vasku un krāsvielas, un, izmantojot šos krītiņus, apģērbu tikai sabojāsi. Tev jāmeklē visparastākais krīta gabaliņš, tāds, ar kuru raksta uz tāfeles.

Tāpat kā lielāko daļu traipu, arī šos ieteicams tīrīt uzreiz pēc nonākšanas uz apģērba – tad krīts spēs savu darbiņu veikt vislabāk. Protams, pa galvu, pa kaklu uzreiz gan nav jālec kājās un jāskrien tīrīt, jo paspēsi traipu izmazgāt arī pēc ēdienreizes. Iespējams, mierīga reakcija arī aiztaupīs neveiklo situāciju, kad citi uz tevi skatās un pēta netīrumu uz apģērba. Ja tev bieži nākas iekulties šādās situācijās, neapgrūtini sevi ar ilgu mazgāšanas procesu, bet turi krīta gabaliņu virtuves skapī, viesistabas atvilktnē vai pat somiņā (reizēm, kad netīšām nosmērējies ārpus mājas).

Kā darbiņš paveicams soli pa soli? Vispirms notīri vietu no liekās eļļas vai taukiem, ēdiena paliekām ar papīra dvieli. Pēc tam visu traipu pārber/paberzē ar krīta gabaliņu un atstāj pāris minūtes neskartu. Lai pilnībā likvidētu ietiepīgo netīrumu, uzber/uzlej uz tā veļas mazgājamo līdzekli un slēdz iekšā veļasmašīnu kā parasti. Šādā variantā tev nebūs jāuztraucas, ka pēc drēbes izņemšanas no veļasmašīnas ierastajā režīmā netīkamais pleķis būs atstājis savas pēdas.

Taču krīts ir labs palīgs ne tikai traipu likvidēšanā, bet arī cīņā ar skudrām. Ar savu padomu nelūgto viešņu atbaidīšanā dalījusies kāda vietnes "Twitter" lietotāja, atklājot, ka ar krītu nepieciešams vienkārši novilkt līniju un skudras pat nemēģinās to šķērsot. Šī efektīvā metode un fotogrāfijas kļuvušas par īstu sensāciju, izpelnoties vairāk nekā četrus tūkstošus retvītu un vairāk nekā 10 tūkstošus "patīk" sirsniņu, kā arī simtiem komentāru. Vairāk lasi šeit.

Tags

Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form