Pavasarim gatavs! Padomi balkona vai terases uzfrišināšanai
Foto: Shutterstock

Kad uzspīd pavasara saulīte, tad tā vien gribas sēdēt uz balkona vai terases, malkojot kādu atspirdzinošu dzērienu vai baudot maltīti. Lai varētu baudīt mierpilnu atpūtu bez raizēm, jāņem vērā, ka pēc ziemas noteikti ir jāpārbauda arī sava balkona vai terases tehniskais stāvoklis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā sakārtot balkonu un terasi pēc ziemas, "Tava Māja" padomos dalās apsaimniekošanas uzņēmumu grupas "Civinity" speciālists Aivars Pavlāns.

Lūk, viņa ieteikumi, lai sagatavotu balkonu vai terasi pavasarim:

  • jānotīra balkona vai terases grīdas segums;
  • ja balkonam vai terasei ir uzklāts terases dēļu klājums, iespēju robežās nepieciešams demontēt un iztīrīt arī zem tā, lai ūdens tiktu novadīts no virsmas;
  • jāpārbauda grīdas segums (varbūt ir atdalījušās flīzes, izdrupušas flīžu šuves vai bojāts bituma ruļļa segums). Ja tiek pamanīti bojājumi, nepieciešams padziļināti arī pārbaudīt hidroizolāciju – varbūt tā ir bojāta. Padziļinātai bojājumu noteikšanai vai remontdarbu veikšanai var piesaistīt apsaimniekošanas uzņēmumu, kura speciālisti novērsīs bojājumus. Īpaši tas attiecināms uz balkoniem, zem kuriem ir citi dzīvokļu īpašnieki.
  • jāpārbauda, vai uz balkona vai terases novietotās sadzīves mantas nav novietotas uz (vai pretī) lietusūdens novadīšanas sistēmai, kas apgrūtinātu novadīt lietusūdeni;
  • ja, piemēram, ir jāattīra ārējā lietusūdens tekne, to noteikti nevajadzētu darīt pašiem, karājoties pāri balkona vai terases malai, tādējādi riskējot ar savu dzīvību;
  • arī aizsērējušas lietusūdens notekcaurules gadījumā to nevajadzētu pašiem tīrīt ar slotas kātu, bet tā vietā labāk būtu pieaicināt meistarus, kas paveiks šo darbu;
  • jāatceras, ka pēc ziemas sezonas ir ieteicams veikt balkona vai terases logu, kā arī durvju mehānismu apkopi – tie ir jāpieregulē vai jāieeļļo. Tāpat vēlams pārbaudīt blīvgumiju stāvokli.

"Tava Māja" atgādina, ka balkonu pavasarī var uzfrišināt ne tikai ar dekoriem un mēbelēm, piemēram, galdiņu, krēsliem un lampiņu virteni, bet arī skaistām ziedu kompozīcijām! Vieni no pirmajiem augiem var būt atraitnītes, kas iztur pat –5 grādus pēc Celsija, bet, kad nāk siltāks laiks, tad var domāt par citiem augiem. Krāšņas balkonpuķu kombinācijas vari lūkot šeit.

Tags

Balkons Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form