Piecas ierastas kļūdas, kuras tiek pieļautas guļamistabas iekārtošanā
Foto: Shutterstock

Guļamistabas iekārtošana ir liels izaicinājums, jo tai jāspēj gan vakaros nomierināt, gan arī no rītiem pozitīvi uzlādēt. Reizēm iekārtotā telpa nespēj radīt nepieciešamo, harmonisko auru, un, iespējams, tam par pamatu ir nepareiza mēbeļu izvēle un to atrašanās vietas. Lūk, piecas ierastas kļūdas, kuras daudzi cilvēki pieļauj, iekārtojot guļamās telpas!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Apartmenttherapy" raksta, ka liela nozīme būtu jāpiešķir naktsgaldiņa izvēlei. Nav nozīmes, vai tā vietā ir grāmatu kaudze, krēsls vai šiks galdiņš – galvenais, lai tas būtu pareizajā izmērā un augstumā. Galdiņš jāizvēlas tik augsts, cik matrača augšā daļa - ja tas būs pārāk zems, tad, piemēram, pat liekšanās pēc ūdens glāzes nakts laikā var būt ļoti apgrūtinoša. Interesantus naktsgaldiņu variantus atradīsi šajā rakstā.

Nevajag baidīties guļamistabā ietvert ne tikai vienu gaismas avotu pie griestiem, bet vairākus dažādās vietās, piemēram, uz nakts skapīša, virs gultas, pie sienas u.c. Kad no rīta mostamies, reizēm tik ļoti negribas slēgt iekšā lielo lampu, jo tās radītā gaisma apžilbinās acis un rīts iesāksies ar ne visai pozitīvām emocijām.

Gaismas avotus telpā ieteicams izvēlēties, izvērtējot savus ikdienas paradumus – ja tīk lasīt grāmatas, ieteicams izvēlēties galda lampiņu, ja telpā ir spogulis, kādu gaismas avotu arī virs tā u.c. Nosliecoties par labu telpas interjerā ietvert vairākas lampas, varēsiet izvēlēties, kura gaisma konkrētajā brīdī ir vispiemērotākā.

Piecas ierastas kļūdas, kuras tiek pieļautas guļamistabas iekārtošanā
Foto: Shutterstock

Tāpat tīkama guļamistabas sastāvdaļa ir mīksts un pūkains paklājiņš, kas labi iederas tieši pie gultas. Daudzi pieļauj kļūdu, liekot paklāju gultas galā, taču tādējādi tas netiek pilnvērtīgi izmantots. No rīta jau tā ir grūti piecelties – tieši paklājs var būt tavs labākais draugs!

  • Par dažādu izmēru paklājiem un to izvietošanas variācijām lasi te.

Mūsu ikdiena šķiet teju neiespējama bez jaunāko tehnoloģiju, to skaitā mobilā telefona, lietošanas, tāpēc daudzi pirms gulēt iešanas noliek telefonu sev blakus uzlādes režīmā. Tomēr ar šādu paradumu ir saistīti vairāki veselībai bīstami riski, kas ietver arī paaugstinātas radiācijas faktoru, tāpēc jāmeklē kompromisu starp ērtību un veselībai draudzīgu variantu.

Viens no variantiem ir izvēlēties naktsgaldiņu, kuram ir apakšējais plaukts – telefons neatradīsies pie galvas, bet nebūs arī jāceļas kājās, lai pie tā tiktu no rītiem klāt. Lai nu kā, ir vērts gultu novietot tur, kur ir kontaktligzda, tādējādi atvieglojot situāciju ar elektronisko ierīču lietošanu (ne tikai telefonu).

Piecas ierastas kļūdas, kuras tiek pieļautas guļamistabas iekārtošanā
Foto: Shutterstock

Kādam tīk, kādam nē, taču liela daļa speciālistu iesaka gultas atrašanās vietu saskaņot pēc fen šui likumiem. Tie paredz, ka gultai jābūt novietotai, lai gulētājs varētu ieraudzīt ikvienu, kas ienāk pa guļamistabas durvīm, tāpēc gultu nedrīkst slēpt aiz starpsienām vai novietot tālākajā istabas stūrī. Tāpat būtiski ievērot gultas virzienu, un šajā sakarā jāievēro, lai kājgalis nebūtu vērsts pret durvīm. Ar citiem padomiem, kā guļamistabu iekārtot pēc fen šei, izlasi te.

  • Bet ar veiksmīgi iekārtotas guļamistabas principiem iepazīsties šajā rakstā.

Tags

Guļamistaba Iedvesma
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form