Pieci efektīvi līdzekļi, lai koka dēlītis atgūtu savu spozmi
Foto: Shutterstock

Virtuves dēlīši ir neatņemams palīgs virtuvē, bet arī tiem reizēm ir nepieciešama ģenerālā tīrīšana. Lai koka dēlītis nepārvērstos par mājokli baktērijām, nepieciešams to kārtīgi noberzt, tāpēc talkā nāks portāla "Reader's Diggest" sarūpētie pieci līdzekļi, lai koka izstrādājums iegūtu spozmi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt šajā rakstā varēsi izlasīt, kā kopt un mazgāt dažādu materiālu virtuves dēlīšus.

Etiķis. Ja esi eksperts koka dēlīšu kopšanā, tad piekritīsi, ka etiķis ir diezgan efektīvs tīrīšanas līdzeklis. Tam, protams, ir visai efektīva smarža, kas var izplatīties pa visu mājokli. Etiķi jāuzlej uz lupatiņas, bet pēc tam ar to jāpaberž koka dēlītis. "Tava Māja" iesaka labāk šo darbiņu veikt ar gumijas cimdiem, lai saudzētu savas rokas.

Sāls. Pēc tam, kad koka dēlītis ir nomazgāts ar karstu ūdeni un tīrīšanas līdzekļiem, to var ieskrubēt ar sāli. Sāls palīdzēs noņemt arī smakas un palīdzēs labāk notīrīt kādu netīrumu.

Ūdeņraža pārskābe. Ierasts, ka šo līdzekli izmanto, lai uzpilinātu virsū dažādiem pušumiem un brūcēm, bet to var izmantot arī tīrīšanā, tajā skaitā arī dēlīša mazgāšanā. Kā iesaka portāls, tad vēlams ūdeņraža pārskābi uz dēlīša liet pēc gaļas griešanas. Pēc tam ar papīra dvieli virsma ir jānotīra.

Dzeramā soda. Būs noderīga ne tikai gardumu pagatavošanai virtuvē! Dzeramo sodu vēlams sajaukt ar ūdeni, lai iegūtu tādu kā pastu. Pēc tam ar šo pastu iezieš dēlīti, bet tad to nomazgā ar karstu ūdeni.

Citroni. Šis būs lielisks palīgs, ja uz koka dēlīša būsi griezis ķiplokus, sīpolus vai citus produktus, kuriem ir specifiska smaka. Citrons palīdzēs neitralizēt smakas. To vēlams pārgriezt uz pusēm, bet pēc tam ar to bagātīgi ierīvēt dēlīti. Pēc tam citrona paliekas jānoslauka ar papīra dvieli, bet dēlim jāļauj nožūt.

Tags

Dienas padoms Virtuve Virtuves gudrības Virtuves piederumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form