Pieci vērtīgi ieteikumi sasmakušu sporta drēbju mazgāšanā
Foto: Shutterstock

Nav noslēpums, ka sportiskas aktivitātes ir nepieciešamas itin visiem. Vienalga, vai uzturi savu ķermeni formā mājas apstākļos, sporta zālē vai brīvā dabā, mugurā tiek vilts fiziskajām aktivitātēm atbilstošs apģērbs. Lai pēc iespējas veiksmīgāk atbrīvotos no smakām un iemīļotajās drēbes varētu sportot vēl ilgi, to mazgāšanā jāievēro īpaši noteikumi.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā vēsta "Apartment Theraphy", drēbes uzreiz pēc sportošanas nav ieteicams likt mazgāties. Lai gan varētu šķist, ka tas ir labākais variants, kā tām atgūt sākotnējo svaigumu un tīrību, vajadzētu vispirms kādu brīdi ļaut tām pavēdināties (protams, runa nav par vairākām dienām). Jāpiebilst gan, ka tās nevajadzētu likt blakus tīrajām drēbēm, kas ir žūšanas procesā, bet atrast izolētāku vietu.

Fizisku aktivitāšu laikā izdalās sviedri, kā rezultātā sporta drēbes uzsūc netīkamu aromātu. Ieteikums ir tās vismaz stundu pirms mazgāšanas iemērkt aukstā etiķūdenī. Šādā veidā tiks veiksmīgāk likvidēta ne tikai smaka, bet arī iespējams atbrīvoties no sviedru atstātajām pēdām.

Vēl vērts pieminēt, ka sporta drēbes vislabāk mazgāt aukstā ūdenī – mazgāšana ar rokām ir ieteicamākais variants. Liels karstums negatīvi ietekmē staipīgos sporta apģērbu materiālus, jo tie var zaudēt elastību, kā arī sarauties. Ja vien mājās nav veļas žāvētājs ar īpaši smalkiem apģērbiem paredzētu programmu, turies pie standarta – ļauj drēbēm izžūt pašām.

Zināms, ka vislabāk un vissaudzīgāk drēbes izmazgājamas, kad tās izgrieztas uz otru pusi. Arī sporta apģērbs nav izņēmums, un to ieteicams mazgāt šādi, lai kārtīgāk likvidētu netīrumus un baktērijas, kas "uzdzīvo" tērpa iekšpusē.

Gribot kā labāk, cilvēki nereti izmanto pārlieku lielu veļas mazgājamā līdzekļa daudzumu, jo šķietami tā traipus un smakas varēs labāk likvidēt. Realitātē gan ir tā, ka drēbes tīrākas nepaliek. Tā vietā lielais līdzekļa daudzums aiztur daļu netīrumus saturošos putu pārpalikumus, kas pēcāk paliek apģērbā. Šādā veidā nav iespējams arī pilnībā izvairīties no nepatīkamajām smakām, taču risinājums attiecīgi nav meklējams arī smaržīgā veļas mīkstinātāja lietošanā.

Gatavojoties lielajai veļas dienai, ieskaties šajā rakstā un uzzini, kādas ir izplatītākās kļūdas dažādu tekstiliju mazgāšanā.

Tags

Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form