Putnu apskādētie logi un palodzes – kā nomazgāt baltos izkārnījumus
Foto: Shutterstock

Kad daba mostas, arī atlidojušie putni uzsāk aktīvāku dzīvesveidu un, šķiet, ar baltajiem izkārnījumiem kā par spīti smērē automašīnas un palodzes. Ja logu stikli būs tīri, visu prieku sagandēs netīrās palodzes, tāpēc aizlienē priekšlikumus, kā tikt galā arī ar netīrumiem otrpus logiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Varam pieņemt, ka putni to nedara aiz ļauna prāta, taču pat ar labām domām, ka tie ir putnu atstātie laimes zīmogi, palodzes un logi tīrāki nepaliks. Un nekas cits neatliks, kā ķerties pie tīrīšanas, ja vien nevēlamies samierināties ar netīrību.

Visupirms jāņem vērā, ka visvieglāk notīrīt izkārnījumus, kad tie ir tikko uztašķīti, pēc iespējas ātrāk notīrot ar mitru lupatu vai salveti. Jo ciešāk piekaltuši izkārnījumi, jo grūtāk tos būs nomazgāt. Visbiežāk jau tomēr nākas tīrīt tad, kad netīrumi jau piekaltuši, un šādās reizēs nevajadzētu virsmu skrāpēt, bet gan netīro vietu samitrināt, piemēram, ar slapju lupatu vai salveti, lai atmiekšķējas dažas minūtes, un tad tīrīt. Tā būs krietni vieglāk notīrīt netīrumus, nekā tad, ja centīsies tos nokasīt. Šajā misijā var izmantot arī mitrās salvetes.

Nevajadzētu mēģināt virsmu tīrīt ar sausu lupatu vai kādu abrazīvu švammi, jo ar netīrumu daļiņām var sabojāt krāsoto palodzi vai saskrāpēt logu.

Ja ar slapju lupatu nav līdzēts, izmanto siltu ziepjūdeni vai ūdenī izšķīdini trauku mazgājamo līdzekli – šādi netīrumus būs vēl vieglāk nomazgāt, ļaudis dalās pieredzē, interneta forumos apspriežot šo tēmu. Ar šiem līdzekļiem varēs nomazgāt arī logu rāmjus. Laba alternatīva var būt arī ciete vai soda – tējkarote pulvera jāizšķīdina litrā silta ūdens, un tad ar ūdenī iemērktu lupatiņu var mazgāt logus, rāmjus vai palodzes.

Šis darbiņš nebūs no patīkamākajiem, tāpēc vislabāk nodrošināties arī ar gumijas cimdiem, salvetēm un gana daudz siltu ūdeni, jo ātri vien tas sasmērēsies, un nemaz negribēsies mērcēt lupatu jau netīrā ūdenī.

Tags

Mājas tīrīšana Pvc logi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form