Revīzija virtuvē: padomi virtuves sadzīves tehnikas uzglabāšanā
Foto: Publicitātes foto

Sadzīves tehnika virtuves skapīšos aizņem pietiekami daudz vietas, bet vai viss, kas ir iegādāts, tiek ikdienā izmantots? Varbūt no kādas lietas jāatvadās? Par to, kā labāk organizēt un uzglabāt sadzīves tehniku, ar portālu "Tava Māja" padomos dalās organizēšanas konsultante un sertificēts koučs Dana Gulbe (titulbildē).

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Portāls "Tava Māja" sadarbībā ar zīmola "Dana ar kasti" radītāju, sertificētu kouču, organizēšanas konsultanti un kārtošanas iedvesmotāju Danu Gulbi sāk rakstu sēriju, kurā stāstīsim, kā sakārtot savu māju. Šīs nedēļas laikā Dana portāla "Tava Māja" lasītājus vedīs aizraujošā ceļojumā kārtības pasaulē, kura laikā varēsi gūt vērtīgus padomus mājas kārtošanā. Katru dienu tiks publicēts viens iedvesmojošs padomu raksts, kurā Dana sniegs noderīgus padomus par kārtības uzturēšanu, piemēram, pirmdien sākam ar pārvērtībām virtuvē – iemācīsimies, kā pareizi uzglabāt sadzīves tehniku. Šajā rakstā vari aplūkot visus nedēļas tematus. Paralēli tam sociālā tīkla "Facebook" lapā "Māja&Dārzs" norisināsies kārtošanas izaicinājums, kura laikā kāds no izaicinājuma dalībniekiem varēs laimēt bezmaksas dalību "Dana ar kasti" organizētajos tiešsaistes kursos.

Pareiza sadzīves tehnikas uzglabāšana

 • Pirms ķeramies klāt mājokļa kārtošanai, vispirms saliekam visas lietas vienkopus, piemēram, kaudzē uz grīdas, galda, gultas, vai aiznesam kaut vai uz citu istabu, kur tās novietojam uz grīdas. Tā varēsim ieraudzīt visus vienas kategorijas priekšmetus vienkopus (šajā gadījumā visu sadzīves tehniku), varēsim paraudzīties uz lietām no cita skatpunkta.
 • Nežēlīgi atbrīvojamies no visa liekā! Kā to izvērtēt? Katram cilvēkam būs atšķirīgi kritēriji. Piemēram, ņemot mantas, vari sev uzdot jautājumus: vai man šis priekšmets ir vajadzīgs? Vai man tas rada prieku?
 • Priekšmetus ilgi rokās nevajadzētu turēt, jo tad mēs mēģināsim pierunāt sevi tos paturēt.
 • Lietas grupējam divās kaudzēs lietās, kas paliek, un lietās, kas dodas prom.
 • Kur likt lietas, kas dodas prom? Atceries: kas vienam var būt lieks, citam var būt noderīgs! Šeit vari atrast sarakstu ar nodošanas vietām. Starp citu, lietas bez maksas vari atdot Danas Gulbes "Whatsapp" grupā. Tikai jāņem vērā, ka šajā grupā nedrīkst tirgoties, proti, lietām jābūt bez maksas. Nauda jau ir aizgājusi! Tu nepaliec bagātāks, ja turi šādu lietu savās mājās. "Whatsapp" grupai var pievienoties, rakstot e-pastā: dana@danaarkasti.lv.
 • Lietas uz horizontālām virsmām vajadzētu glabāt pēc iespējas mazāk, jo viss, kas ir novietots redzamās vietās, piemēram, uz virtuves darba virsmas, apput un apķep, turklāt uz virsmām krājas nomestas mantas.
 • Uz galda virsmām glabājam tikai tās lietas, kuras izmantojam katru dienu.

Revīzija virtuvē: padomi virtuves sadzīves tehnikas uzglabāšanā
Foto: Publicitātes foto

 • Nereti sadzīves tehnika skapīšos un plauktos stāv oriģinālajās kastēs. Visas oriģinālās kastes padara priekšmetu grūti izmantojamu, tāpēc no šīm kastēm ir jāatbrīvojas.
 • Oriģinālajās kastēs var atrast sadzīves tehnikas aksesuārus, kas netiek izmantoti, piemēram, dažādi asmeņi, uzgaļi utt. Šos uzgaļus neizmanto? Tad laiks no tiem atbrīvoties! Atstājam tikai pašas nepieciešamākās lietas.
 • Noderīgās lietas liekam jaunā kastē. Tā var būt plastmasas kaste, kartona kaste vai pat kurpju kaste. Vēlams izvēlēties pilnkrāsas kasti, ne caurspīdīgu, jo tā izskatīsies harmoniskāk.

Revīzija virtuvē: padomi virtuves sadzīves tehnikas uzglabāšanā
Foto: Publicitātes foto

 • Kastei jābūt vaļējai! Tā savā ziņā kalpos kā atvilktne vai paplāte, turklāt lietām būs viegli piekļūt.
 • Sadzīves tehniku glabājiet plauktos, kuriem ir ērti piekļūt, lai tā allaž būtu pa rokai. Pašu nepieciešamāko sadzīves tehniku liekam plaukta priekšā.

Vēl citus vērtīgus knifiņus mājokļa kārtības organizēšanai vari izlasīt arī šajā rakstā, kur organizēšanas konsultante Dana Gulbe dalās ar saviem ieteikumiem. Savukārt šeit vari izlasīt plašāku interviju ar Danu – par to, kā viņa sākusi aizrauties ar mājokļa kārtošanu, kāpēc viņa nolēma savu hobiju nosaukt par "Danu ar kasti", atklājot, vai pašai ikdienā mājokļa kārtošanas darbi rit kā pa diedziņu.

Tags

Dana Gulbe Virtuves darbi Virtuves piederumi Virtuves gudrības Virtuve
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form