Rudenīgs dekors pagalmam un mājai – dažādo formu un krāsu ķirbji
Foto: Shutterstock

Ja ķirbjus paredzēts novietot ilgākai glabāšanai, tie jānovāc pirms salnas, bet ja salna augli skārusi, tas pēc iespējas ātrāk jārealizē. Taču, ja ķirbji pamatīgi saauguši, bet ēdāju nav, tos var izmantot kā rudenīgu dekoru gan pagalmā, gan mājoklī.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ja vēlies ķirbi uzglabāt līdz pat pavasarim, ņem vērā, ka to glabāšanai piemērotas vēsas vietas, piemēram, pagrabi, kuros temperatūra nav pārāk zema. Ja tomēr ķirbi vēlies glabāt iekštelpās, skapja augša nebūs piemērotākais risinājums, vislabāk tiem atrast vietu uz grīdas, jo tur būs visvēsāk, turklāt tādā veidā var veidot dekoratīvas kompozīcijas. Starp citu, svarīgi ķirbju uzglabāšanā arī ievērot to, kā ķirbis novietots uz grīdas. Ne viens vien dārzkopis iesaka tos nolikt tieši tā, kā audzis – balstītos uz tās pašas vietas, kas bija vērsta pret zemi dobē. Noteikti nevajag ķirbi glabāt apgrieztu otrādi, tāpat nevajadzētu bieži mainīt vietu to glabāšanai. Ja tiks ievērotas šīs dažas nianses, ķirbji labi uzglabāsies līdz pat martam un aprīlim. Ar citiem noderīgiem padomiem ķirbju audzēšanā vari iepazīties šajā rakstā. Savukārt raksta turpinājumā neliela iedvesmas deva un idejas, kā ķirbjus izmantot mājokļa dekorēšanā.

Tags

Sakņu dārzs Dārzs Iedvesma Ķirbis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form