Sniegs, atkusnis, sals – jumta tīrīšana mainīgajos laikapstākļos
Foto: Shutterstock

Lai arī ziema šogad tā pa īstam vēl nav sākusies, tas nebūt nenozīmē, ka var aizmirst par tādu mājas uzturēšanas darbu, kā jumta tīrīšana. Pat tad, ja uzsnieg vien neliela sniega kārta, kas dažu dienu laikā nokūst un piesalst, bez vērības jumtu atstāt nevar.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Visbiežāk par jumta tīrīšanu atceras vien tad, kad skaidri un gaiši redzams – korēs sasnigusi jau prāva kārta sniegpārslu. Taču, kā jārīkojas sezonā, kad sniegs nav tik daudz un pēc nokušanas piesalst? Kur ir tā robeža, kad par jumta tīrīšanu var nedomāt un kad tas ir obligāti vajadzīgs, vaicājām ''Jumtinieks'' speciālistam Viktoram Vēberam.

Jumtu remonta un ieklāšanas speciālists skaidro, ka Latvijas klimatiskajā joslā lielākoties veidojas vissmagākā no sniega segām, kas skaidrojams ar neskaitāmiem kušanas-sasalšanas cikliem vienas ziemas sezonas laikā, gaisa temperatūrai turoties no -5 līdz +5 grādu pēc Celsija diapazonā.

Ja sniegs no jumta netiek regulāri tīrīts, tad nereti pēc katras nākamās snigšanas reizes, saule pa dienu uzsnigušā sniega virsējo daļu izkausē, savukārt naktī, gaisa temperatūrai krītot, izkusušais sniegs sasalst. Pēc vairākkārtējiem snigšanas-kušanas-sasalšanas cikliem pat šķietami nekaitīga sniega sega uz mājas jumta patiesībā svara dēļ ir kļuvusi jau bīstama.

Turklāt jāpiemin, ka noslāņota sniega tīrīšana (tā sadalīšana un nostumšana no jumta) aizņems daudz vairāk laika un spēka, nekā tikko uzsniguša sniega notraušana, tāpēc speciālists rekomendē neatlikt uz vēlāku laiku šo darbu un tīrīt jumtu arī tad, ja sasnidzis un piesalis kaut nedaudz. Vēlāk jau biezākās ledus un sniega kārtas tīrīšana būs liels apgrūtinājums.

Vēl jāņem vērā, ka slodze uz jumta mainās arī atkarībā no tā, kāds ir sniegs. Slapjš sniegs būs krietni smagāks par pūderveida sniegu, tāpat arī, ja uz jumta ir izveidojusies ledus kārta un tai virsū vēl sasnidzis sniegs, slodze jumta konstrukcijai ir vēl lielāka, raksta ''Country Living''. Vieglais, pūderveida sniegs nav tik smags, taču pēdējais brīdis, kad to vajadzētu tīrīt, ir brīdī, kad sasnigusi 25 cm kārta.

Esi vērīgs, seko līdzi laikapstākļiem un rūpējies par mājas tehnisko stāvokli!

Tags

Jumts Sniega tīrīšana Ziema
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form