Šogad svētkus svinēsim katrs savās mājās, nebraucot pie radiniekiem un draugiem. Taču, ko darīt, ja dāvaniņa jau ir sarūpēta? Portāls "Tava Māja" sarūpējis ieteikumus, kā tuviniekiem droši nogādāt dāvanas, lai svētkos visi tiktu iepriecināti.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Domājot par dāvanām, neaizmirsti parūpēties arī par skaistu iesaiņojumu, lai saņēmējam ir vēl lielāks prieks. Šajā rakstā un šajā rakstā atradīsi interesantas idejas dāvanu saiņošanai no mājās pieejamajiem materiāliem, savukārt šeit vari aplūkot, kā dāvanu iesaiņot bez līmlentes. Uzbur skaistu iepakojumu no tā, kas atrodams skapī, neejot lieki uz veikalu pēc košiem dāvanu papīriem vai dāvanu maisiņiem!

Pakomāti

Dāvaniņu vari nosūtīt arī ar pakomātu starpniecību, vien ņem vērā, ka svētku laikā sūtījums var kavēties. Ar pakomātu starpniecību savu dāvaniņu varēsi nosūtīt visā Latvijā un pat ārvalstīs. Tev būs jāievada vien informācija par dāvanas saņēmēju – vārds, uzvārds, kontakttālrunis, kā arī jānorāda tuvākā pakomāta atrašanās vieta, lai draugam vai radiniekam nebūtu jāmēro vairāki kilometri pēc tavas atsūtītās paciņas. Tāpat jāpadomā par drošu dāvanas iesaiņojumu, lai mantas netiktu sabojātas. Šajā rakstā atradīsi ieteikumus, kā droši iepakot dāvanas sūtīšanai.

Latvijas teritorijā savus pakomātus ir izvietojuši šādi uzņēmumi – "Omniva Latvija", "Latvijas Pasts", "DPD Latvija" un "City Express". Lielākajā daļā gadījumu pakomāti ir uzstādīti pie veikaliem vai tirdzniecības centriem. Daži no pakomātiem ir arī iekštelpās. Uzņēmumu mājaslapās vari atrast informāciju gan par kastīšu cenām un izmaksām, gan arī noderīgu sarakstu ar lietām, kuras nedrīkst likt paciņās. Tāpat ar īpašo izsekošanas kodu varēsi redzēt, kur un kā ceļo tava sūtītā dāvana.

"Tava Māja" atgādina ar dāvanu sūtīšanu nekavējies, jo citādi tā laicīgi nenonāks pie saņēmēja!

Kurjera pakalpojumi


Kurjera pakalpojumus var izmantot ne tikai Latvijas teritorijā, jo ir arī uzņēmumi, kas nodarbojas ar starptautiskajiem kurjeru pakalpojumiem, dāvanas nogādājot uz dažādām pasaules valstīm. Uzņēmumu mājaslapās varēsi atrast noderīgu informāciju par dāvanas sūtīšanu – nevēlamās lietas, maksimāli atļauto dāvanas svaru (kilogramos), paciņas izmērus, valstis (uz kurām paciņas tiek sūtītas), kā iepakot sūtījumu, kādi dokumenti būs jāuzrāda paciņas saņēmējam u.c. Kurjera pakalpojumiem ir arī savi plusi, piemēram, var norādīt laiku, kad sūtījums tiks piegādāts, turklāt to tev pievedīs pie mājas durvīm.

Lūk, daži no uzņēmumiem, kas piedāvā kurjera pakalpojumus: "Omniva Latvija", "DHL", "DPD Latvija", "Itella", "City Express", "Ups", "Autopasts", "Piegāde69", "Venipak", "DB Schenker", "Velokurjers" un citi.

Pasts


Paciņas un apsveikumus saviem mīļajiem Latvijā un citviet pasaulē vari nosūtīt arī ar "Latvijas Pasts" starpniecību. Uzņēmums savā mājaslapā raksta, ka gada nogalē pasaulē pasta sūtījumu apjoms pieaug vairākkārt, tāpēc pirkumi vietējos un ārvalstu interneta veikalos jāveic savlaicīgi. Kā informē "Latvijas Pasts", lai visa veida sūtījumus Latvijas adresātiem pagūtu piegādāt līdz Ziemassvētkiem, tiem jābūt saņemtiem līdz 20. decembrim. Uzņēmuma mājaslapā vari atrast ne tikai aktuālo informāciju par starptautisko sūtījumu piegādes iespējām Covid-19 laikā, bet arī visu, kas jāzina par paku sūtīšanu. Savu sarūpēto dāvanu varēsi nodot pasta nodaļās, kurjeram vai "Latvijas Pasts" pakomātos.

E-pasts

Ja dāvaniņu saviem mīļajiem vēl neesi sarūpējis nebēdā, nekas nav nokavēts! Internetveikali piedāvā plašas dāvanu iespējas, bet, ja nevari izdomāt, ko īsti uzdāvināt, tad allaž laba ideja būs dāvanu karte. Starp citu internetveikalos vari pasūtīt arī elektroniskās dāvanu kartes, kuras uzņēmums atsūtīs e-pastā. Šādi izvairīsies ne tikai no veikala apmeklējuma, ejot pakaļ dāvanu kartei, bet arī ietaupīsi savu laiku un nervus, jo svētku laikā pakomātu pakalpojumi ir tik pieprasīti, ka dāvaniņas var aizkavēties. Dāvanu karte e-pastā "iekritīs" ātri, turklāt to arī saņēmējam svētkos varēsi nosūtīt e-pastā. Vari pat šai svētku dāvaniņai pieiet radoši, piemēram, piezvanot dāvaniņas saņēmējam videozvanā, lai viņš noskaita pantiņu (ja nezina pantiņu lai dzied vai dejo), bet pēc tā viņa e-pastā parādīsies svētku dāvana. Šādai dāvaniņai ir arī vēl kāds pluss – mazāk atkritumu! Nebūs jādomā par iepakojumu kalniem, kas rodas pēc dāvanu izsaiņošanas.

Atstāj dāvaniņu pie durvīm

Vēl vari atstāt dāvaniņu pie durvīm, bet pēc tam atkāpties drošā attālumā (ieturi kā minimums divu metru distanci, kā arī ārpus savām mājām neaizmirsti uzvilkt sejas masku). Portāls "Tava Māja" gan no pieredzes var teikt, ka labāk dāvaniņas saņēmēju brīdināt par savu ierašanos, lai nesanāk tā, ka dāvaniņa pie durvīm gaida vairākas stundas. Mazums dāvanas saņēmējs aizbraucis iepirkties vai ir izgājis pastaigā.

"Tava Māja" aicina arī tevi pastāstīt komentāru sadaļā par radošiem veidiem, kā šogad plāno droši sveikt savus mīļos!

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus

Tags

Ziemassvētku dāvanas
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form