Uzlabo garastāvokli, iztīrot virtuves skapjus un atvilktnes
Foto: Shutterstock

Reta ir tā virtuve, kurā neatradīsies kāds novārtā atstāts, sen neaiztikts skapītis, plaukts vai atvilktne, kas glabā sev vien zināmus noslēpumus. Kādēļ gan to tagad nepārkārtot un neiztīrīt? Neticēsi, bet pēc šī, iespējams, ne pārāk tīkamā darba atklāsi, cik daudz virtuvē ir brīvas vietas, turklāt tā būs daudz tīrāka.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lieliskai, labi padarīta darba sajūtai būs nepieciešama ne tikai vēlme sakārtot un iztīrīt, bet arī nedaudz "ieroču":

  • Drāniņa
  • Universālais tīrītājs
  • Atkritumu maiss
  • Maiss lietām, ko atdosi draudzenēm vai labdarībai
  • Dzeramā soda
  • Raupjš sūklis vai birste
  • Mūzika
  • Putekļusūcējs vai neliela slota

Metamies cīņā!

1. Izvēlies mūziku, kas tevi iedvesmos un uzmundrinās. Pozitīvā un saulainā noskaņojumā citkārt tik netīkamā uzkopšana sagādās prieku.

2. Pilnībā atbrīvo virtuves galdu - šī virsma noderēs, šķirojot plauktu vai atvilktņu saturu.

3. Sāc uzkopšanu no viena virtuves stūra, vispirms ķeroties pie augstākajiem plauktiem un iztukšojot tos, līdz iziets viss virtuves perimetrs. Zemākos plauktus un atvilktnes atstāj otrajam raundam.

4. Iztukšo visu atvilktņu un plauktu saturu un saliec uz galda.

5. Ar putekļusūcēju iztīri atvilktnes un skapīšus - rūpīgi apstrādā visus stūrus un malas!

6. Apsmidzini skapīšu durtiņas, plauktus, sieniņas un visas pārējās detaļas ar tīrīšanas līdzekli un pēc tam notīri ar lupatiņu. Niknākus traipus var noberzt ar dzeramo zonu un stingrāku birstīti.

7. Sašķiro virtuves lietas. Nesen izpētīts, ka virtuvē pilnīgi pietiek ar 15 dažādiem rīkiem un instrumentiem, tādēļ pārlaid vērtējošu skatu savam "arsenālam". Esi kritiska un izvērtē, vai tiešām tā vai cita lieta tev ir nepieciešama. Daļa rīku pilnīgi noteikti savu laiku ir nokalpojuši, bet citus var atdot labdarībai.

8. Sakārto lietas atpakaļ plauktos un atvilktnēs. Pārdomā, varbūt ir pienācis laiks mainīt virtuves lietu, trauku, rīku un produktu izkārtojumu plauktos?

Tags

Mājas tīrīšana Virtuve Virtuves darbi Virtuves piederumi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form