Vienkāršs veids, kā izmazgāt krāsaino drēbju atstātās pēdas uz baltā apģērba
Foto: Shutterstock

Reizēm gadās, ka, ātri liekot veļas mašīnā daudzas drēbes kopā, starp baltajām un gaišajām "iešmauc" kāda zila vai sarkana zeķe, kura mazgāšanas laikā paspējusi sakrāsot sniegbalto apģērbu. Neķer kreņķi, jo tas nenozīmē, ka drēbe būs jāmet ārā – ir pavisam vienkāršs veids kā iztīrīt sakrāsojušos apģērbu!

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Cleanipeadia" raksta, ka šajā brīdī par tavu labāko draugu kļūst dabisks veļas balinātājs, kura sastāvā nav hlora. Lai atdotu baltajām drēbēm mirdzumu, pievieno šādu balinātāju savam ierastajam mazgāšanas līdzeklim. Ja balinātājs nav pa rokai vai veikalā nevar atrast, labs aizvietotājs ir etiķis.

Ja pēc ierastā mazgāšanas cikla beigām vēl joprojām krāsa ir tāda pati jeb šajā gadījumā sabojāta, atkārto iepriekšminētās darbības vēlreiz.

Ja arī otrreizēja mazgāšana nav palīdzējusi, iemērc drēbi uz astoņām stundām vēsā ūdenī (ne pilnībā aukstā), pievienojot skābekli saturošu šķidro balinātāju. Pēc tam vari izmazgāt vēlreiz apģērbu veļas mašīnā tāpat kā minēts augstāk.

Pirms ķeries pie tīrīšanas, izlasi kas rakstīts konkrētā apģērba lietošanas instrukcijā – neskatoties uz to, ka iepriekšminētie līdzekļi ir daudz saudzīgāki nekā citi balinātāji, ilga mērcēšana un daudzreizēja mazgāšana var drēbi sabojāt.

Ja apģērba apraksts atļauj lietošanu, bet tāpat tevi māc šaubas, pārbaudi balinātāja iedarbību kādā neredzamā vietā, nevis uzreiz pievieno mazgāšanai.

Paturi prātā, ka drēbei tīrīšanas procesā un pirms tā nedrīkst ļaut kārtīgi izžūt – par veļas žāvētāju šajā gadījumā uz laiku jāaizmirst. Mazgāšana ir jāuzsāk uzreiz pēc traipu pamanīšanas, tāpēc ka ilgāka gaidīšana var beigties ar pavisam sabojātām drēbēm.

Ja tomēr traips pamanīts tikai pēc žāvēšanas, atgriezies pie drēbes kārtīgas izmērcēšanas iepriekšminētajā balinātājā un veic aprakstītās darbības, ziņo "TheSpruce".

Tags

Drēbes Veļas mazgāšana
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form