Bez liekiem tēriņiem – ieteikumi saprātīgām remonta izmaksām
Foto: Shutterstock

Mājokļa remonts bieži vien rada papildu raizes par to, lai viss ieplānotais izdotos un gala rezultāts būtu ne vien acij tīkams, bet arī kvalitatīvs. Savukārt kvalitāte bieži vien nozīmē papildu izmaksas, kas galu galā var izvērsties daudz augstākas, nekā iepriekš plānots. ‘’Baltic Būves centrs” meistari sniedz padomus, kā nodrošināt kvalitatīvu remontu par pieņemamu cenu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Projekts

Pats svarīgākais faktors saprātīgu remonta izmaksu sastādīšanā ir projekts. Tas, pareizi sastādīts, ļauj ietaupīt uz darbu pārveidošanas rēķina, jo bez precīziem tehniskiem raksturlielumiem meistaram var būt grūti nolasīt klienta domas. Tas gan nenozīmē, ka tev remonta laikā nevar rasties papildu vēlmes. Var, taču tās nepieciešams apspriest kompleksi, lai ņemtu vērā dažādas nianses un plānoto izmaiņu ietekmi uz jau realizēto remonta daļu.

Ja projekta izstrādes stadijā nav pieaicināts interjera dizainers un/vai projektētājs, remonta iecere jāizstāsta meistaram. Profesionālis palīdzēs izstrādāt detalizētu projektu, lai līdz minimumam samazinātu neprecizitātes un liekus izdevumus remonta laikā.

Ņem vērā, ka, plānojot remontdarbus, tādi izteikumi kā "uzstādiet slēdzi netālu no durvīm", "nokrāsojiet sienu pelēku" vai "piestipriniet dvieļu žāvētāju virs veļas mazgājamās mašīnas" nav pieļaujami. Tie neietver informāciju par precīziem izmēriem, krāsu kodu un augstumu, tāpēc šādus uzdevumus iespējams interpretēt dažādi.

Tāme

Lai spētu saprast savas iespējas, izvēloties apdares materiālus, sadzīves tehniku un santehniku, nepieciešams sastādīt izmaksu tāmi. Ja darbus iedala pēc veida, tad tāmē jānorāda:

  • demontāžas darbi,
  • rīģipša darbi,
  • grīdu ieklāšana,
  • santehnikas darbi,
  • elektroinstalācijas darbi,
  • durvis,
  • apdares darbi (sienas un griesti),
  • mēbeles,
  • citi darbi (balkona restaurācija, seifa uzstādīšana utml.).

Katrs darbu veids iedalās apakšpunktos, kuri tiek novērtēti un apspriesti atsevišķi. Tādējādi iespējams atklāti un nepārprotami parādīt, kā tiks tērēta klienta nauda. Ja pirms darbu veikšanas neņem vērā visas pozīcijas, tad pastāv risks, ka remonta cena būtiski palielināsies.

Nevajadzētu sākt remontu, ja uzreiz nezini izmaksas par visiem remontdarbiem. Uzzinot cenu fragmentāri un maksājot atsevišķi par, piemēram, montāžu un starpsienu uzstādīšanu, tu nevarēsi saplānot visu budžetu un daļēji piekritīsi maksāt par "kaķi maisā".

Speciālisti norāda, ka pēc tā, cik profesionāli sastādīta tāme, var spriest arī par būvnieku profesionalitāti. Ieteicams, lai ir norādīts, piemēram, "Špaktele Uniflot, 25 kg" nevis vienkārši "Špaktele, 1 maiss".

Darbu organizēšana

Remonta izmaksas lielā mērā ietekmē arī darbu organizēšana, tāpēc jāsaplāno loģiska darbu veikšanas un materiālu piegādes kārtība, kvalitātes kontrole un savlaicīgas korekcijas meistaru darbā. Tam nepieciešamas zināmas iemaņas un pieredze. Reizēm lielos projektos pat profesionāļiem nav viegli organizēt darbus tā, lai celtnieki būtu laikus nodrošināti ar visu nepieciešamo, tajā pašā laikā saglabājot minimālas transporta izmaksas.

Ja tomēr esi nolēmis veikt remontu saviem spēkiem, tev būs jāuzņemas vairāki svarīgi pienākumi.
Tā kā atrast labu meistaru ar "zelta rokām" ir diezgan sarežģīti, var nākties meklēt meistarus, kuri specializējušies konkrētā jomā. Tas nozīmē, ka remonta laikā sastrādāsies ar vidēji pieciem līdz desmit meistariem, kuri savā starpā nekontaktējas un neatbild par iepriekš veiktām darbībām. Parasti šāda veida shēma nav pārāk veiksmīga, taču sastopami arī izņēmumi.

Tev būs jāpārzina visu darbu kārtība un jāsaplāno meistaru darbi tā, lai remonts noritētu bez dīkstāvēm. Ja meistars kavē darba termiņus, laikus jāpārplāno nākamo meistaru darbi.

Tev būs savlaicīgi jāorganizē materiālu piegādes, tādēļ ļoti svarīgi laikus ievākt informāciju no visiem meistariem. Ņem vērā, ka tev būs jāiegādājas specifiskas preces un jānodrošina piegāde konkrētos termiņos.

Meistari ir dažādi. Ar kādu sapratīsies no pusvārda, bet kāds palūgs detalizētu rasējumu. Esi gatavs veltīt pietiekami daudz laika, lai katrs meistars varētu paveikt savu darbu pēc iespējas labāk.

Tev būs jāpārzina katra speciālista darba specifika, lai varētu uzraudzīt meistaru veikumu un nodrošināt pakāpenisku kvalitātes kontroli.

Lai nepieciešamības gadījumā nodrošinātu garantijas apkalpošanu, tev būs jāvienojas par garantiju ar katru speciālistu, kurš piedalās projektā.

Tags

Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form