Darbs dara darītāju – pieredzes stāsti par mājas būvniecību un atjaunošanu
Foto: Shutterstock

Mēdz teikt – nekļūdās tas, kurš neko nedara. Šī teiciena patiesībai noteikti piekristu ''Tava Māja'' stāstu varoņi, kas padalījušies gan ar veiksmēm, gan neveiksmēm mājas būvniecības vai atjaunošanas gaitā. Lai vai kā arī katram gājis, gandarījums par paveikto ir visiem – gan tiem, kas piedalījušies vien iekšdarbos, gan tiem, kas iesaistījušies itin visā procesā, no mājas pamatiem līdz pat jumtam.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Doma – visu darīt pašam, izklausās ļoti cēla, taču ne visiem ir vajadzīgās drosmes un entuziasma, lai acumirklī piekristu un lielāko daļu darbu darītu pašu spēkiem. Šādās reizēs noderīgi konsultēties vai vienkārši iedvesmoties no kāda, kas to jau ir paveicis. ''Tava Māja'' stāstu krājumā ir pat vairāki iedvesmojoši piemēri, kas mudina nebaidīties un darīt.

Tiem, kam aktuāla mājas restaurēšana, ļoti vērtīgi iepazīties ar pieredzes stāstu, kur atklājas, kā tad teorija atspoguļojas praksē un kādi tik zemūdens akmeņi uzpeld procesa laikā. Renārs savā ģimenes vēstures saglabāšanas projektā piefiksējis svarīgāko jau no atjaunošanas pirmajiem darbiem, galu galā, arī tā ir daļa no vēstures.

Ja esi apbruņojies ar entuziasmu un vēlmi māju uzbūvēt pašu spēkiem, vērtīgi izlasīt pieredzi ar izsmeļošu demonstrāciju soli pa solim, kā sākt ar pašu galveno – mājas pamatiem. Stāsta varonis Kārlis atzina, ka ikdiena nebūt nav saistīta ar būvniecību, tāpēc vēl jo interesantāk aplūkot un uzzināt, kā iesācējiem izveidot mājas pamatus.

Kad pamati uzslieti, seko ne mazāk laikietilpīgāks process – pašas mājas celtniecība. Tad nu šajā sakarā noteikti iedvesmos Rolanda pieredze, kur parādās arī skaudras atziņas – mājas būvniecība nebūt nav rozēm kaisīts process, taču visu grūto atsver gandarījums, kas rodas ne vien pašās beigās, bet arī darba laikā, kad tiek pabeigts katrs mazākais darbiņš.

Ja vēlies padalīties savā pieredzē, parādīt vai pastāstīt, kā tu esi atjaunojis vai no jauna uzbūvējis māju, sazinies ar redakciju, rakstot uz māja@delfi.lv. Radīsim kopā jaunus iedvesmas stāstus!

Tags

Brīvdienu māja Būvniecība Restaurācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form