Desmit izplatītākās kļūdas, veicot iekštelpu remontu
Foto: Shutterstock

Neskatoties uz to, ka būvnieki un amatnieki ir samērā pieprasīti palīgi kvalitatīvu remontdarbu izpildīšanā, liela daļa cilvēku tomēr izvēlas to darīt saviem spēkiem. Iemesls ir līdzekļu taupīšana, kā arī pieņēmums "kuram tad īsti var uzticēties, ja ne pats sev?" Tomēr jāatzīst, ka šī izpratne galvenokārt ir nepareiza.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Sakret" pielietojumu tehnologs Jānis Placēns iepazīstina ar biežāk sastopamajām kļūdām remontdarbos.

Nepareiza materiālu izvēle. Pirms pieņemt lēmumu iegādāties būvmateriālus, ieteicams laikus noskaidrot, kādas virsmas tiks apstrādātas un kāds ir sagaidāmais rezultāts. Piemēram, gāzbetona bloku apdarei labāk izvēlēties rūpnieciski izgatavotus sausos maisījumus, kā arī būtiski pievērst uzmanību abu materiālu savstarpējai saderībai un ūdens tvaiku pretestības koeficientam. Lai nodrošinātu teicamu darbu kvalitāti, ikvienam ir iespēja konsultēties ar būvmateriālu ražotāju, jo patvaļīga rīcība ne vienmēr apvienojama ar pozitīvu rezultātu.

Nepareizs materiālu pielietojums. Pirms uzsākt darbus, būtiski noskaidrot visu informāciju par izmantojamo materiālu lietošanu. Svarīgi ievērot vielu iejaukšanas tehnoloģijas, proporcijas un to nobriešanas laiku, ja tāds noteikts. Piemēram, veicot lokālo zonu remontdarbus, tostarp krāsošanu, jāievēro ražotāja norādījumi un jāpārkrāso virsma pilnībā, lai nerastos toņu atšķirības starp esošo un jauno krāsojumu. Ja gadījies iegādāties preci ar neskaidrām norādēm, nevajadzētu baidīties konsultēties pie ražotāja.

Viena no visbiežāk sastaptajām kļūdām ir nepareiza virsmu sagatavošana. Pirmkārt, jāievēro ikviena būvmateriāla lietošanas tehnoloģijas, tostarp noteiktais vielas žūšanas laiks pirms uzklāt nākamo kārtu. Otrkārt, apstrādājamajai virsmai jābūt pienācīgi nošpaktelētai un nolīdzinātai. Treškārt, uzklājot apmetuma javas un špakteles, svarīgi izmantot nerūsējošā tērauda instrumentus. Ja laika taupīšanas ietekmē uz to visu piever acis, remontdarbus nāksies pavisam drīz atkārtot.

Desmit izplatītākās kļūdas, veicot iekštelpu remontu
Foto: Shutterstock

Pašdarbība. Jāatzīst, ka reti kurš nav mēģinājis pielikt roku tapešu līmēšanā, sienu krāsošanā vai sienu līdzināšanā. Protams, tas nenozīmē, ka rezultāts ikreiz būs sliktāks nekā pieredzējuša būvnieka veikums, taču svarīgi izvērtēt, vai ar esošajām zināšanām būs gana, lai garantētu kvalitāti. Pirms remontdarbu sākšanas, kā arī to laikā tomēr ieteicams konsultēties ar speciālistiem gan par būvmateriālu izvēli un pielietojumu, gan virsmu pareizu apstrādi un vēlamo rezultātu.

Taupīšana uz materiāliem. Lēts nekad nebūs kvalitatīvs. Būtiski ņemt vērā faktu, ka atpazīstamākie būvmateriālu ražotāji savus produktus piedāvā par līdzvērtīgām cenām. Ja izvēlētā prece šķiet nesamērīgi lēta, tad, iespējams, kvalitātē visdrīzāk nāksies vilties. Tāpēc vērtīgi jau laikus salīdzināt dažādu ražotāju preces, noskaidrot to izcelsmes valsti, kā arī materiāla tehniskos datus un īpašības.

Ekonomēšana uz profesionālu darbaspēku. Kā iepriekš noskaidrots, nav obligāti jāalgo amatnieku, lai remontdarbi noritētu bez aizķeršanās. Tomēr, ja laikus skaidrs, ka saviem spēkiem nebūs līdzēts, izdevīgāk nolīgt profesionāli, nevis nodarboties ar pašdarbību. Nepārzinot kaut nelielu daļu veicamo darbību, regulāri tiek pieļautas nozīmīgas kļūdas, kā rezultātā izšķiesti būvmateriāli, sabojātas jau apstrādātās virsmas utt. Galu galā tāpat tiks piesaistīts meistars, kuram viss būt jālabo. Secinājums – ekonomējot uz ekspertiem, zaudējumi ir krietni lielāki, nekā plānots.

Desmit izplatītākās kļūdas, veicot iekštelpu remontu
Foto: Shutterstock

Viens cilvēks dara visus darbus. Protams, nevar noliegt, ka cilvēks spēj paveikt visu, tomēr, ja tiecamies uz pozitīvu remontdarbu iznākumu, jāsaprot, ka darbu veidi ir savstarpēji atšķirīgi. Piemēram, flīzētājs nevar piedāvāt kvalitatīvu sienu apstrādi un restaurēšanu, tāpat kā santehniķim nav jāveic elektriķa pakalpojumus.

Nepilnīgi veikti remontdarbi. Ikvienam var rasties situācija, ka remontdarbus jāpabeidz jau vakar, kā rezultātā darbi tiek sasteigti un izlaistas nozīmīgas detaļas. Minēsim piemēru par grīdu ieklāšanu vannasistabā, kur dažkārt steigā tiek pieņemts lēmums iztikt bez hidroizolācijas slāņa. Svarīgi atcerēties, ka visi materiāli paredzēti konkrētam mērķim un to nevar attaisnot ar laika trūkumu. Minētajā situācijā tas svarīgi, lai novērstu ūdens iekļūšanu konstrukcijā, kā arī izvairītos no kaimiņu appludināšanas. Vairāk tieši par izplatītākajām likstām vannasistabu remontdarbos, lasi šeit.

Nekvalitatīva būvniecības kļūdu novēršana. Lielisks piemērs ir plaisājušas sienas labošana. Jāatzīst, ka viens no visbiežāk manītajiem risinājumiem ir lokālās zonas nošpaktelēšana, tomēr šis variants nebūs ilgtspējīgs. Lai novērstu kļūdu, jāsaprot tās cēlonis, kas plaisu gadījumā var būt sākotnēji pavirša virsmu apstrāde vai nepareizs materiālu pielietojums. Tāpat jāņem vērā, ka problemātiskās vietas agri vai vēlu pakļautas apkārtējā klimata ietekmei, piemēram, mitrumam, temperatūru svārstībām u.c. Tas atstāj iespaidu uz konstrukciju, bojājot kopējo struktūru, kā rezultātā var nākties labot visu sienas plakni.

Desmit izplatītākās kļūdas, veicot iekštelpu remontu
Foto: Shutterstock

Nepareiza profilakse. Lai arī remontdarbi veikti kvalitatīvi, katrs materiāls kalpo noteiktu laiku. Protams, tas atkarīgs no dažādiem faktoriem. Ja, piemēram, pamanām plaisu sienas apmetumā, flīžu šuvēs vai kur citur, būtiski laikus veikt labojumus. Savlaicīga profilakse ļaus izvairīties no mitruma iekļūšanas spraugās, tādējādi novēršot apmetuma drupšanu vai flīžu atdalīšanos no virsmas.

Tags

Remonts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form